منو
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
عوارض جراحی فالوپلاستی و متودیوپلاستی برای تطبیق جنسیت زن به مرد
عوارض جراحی فالوپلاستی و متودیوپلاستی برای تطبیق جنسیت زن به مرد

عوارض جراحی فالوپلاستی و متودیوپلاستی برای تطبیق جنسیت زن به مرد

تاریخ انتشار:
6 اردیبهشت 1399
زمان مورد نیاز:
3 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
1 اردیبهشت 1402
مقالات عمومی
در این مقاله میخوانید:

عوارض جراحی تطبیق جنسیت زن به مرد نسبت به عوارض روحی عدم تطبیق جنسیت، بسیار کمتر است. در حالی که لیست عوارض و خطرات احتمالی، دلهره آور است، اما مطالعات متعدد میزان رضایت بالایی را در افراد تحت درمان نشان می‌دهد. هنگامی که عوارض به وجود می‌آیند، معمولاً توسط جراح اصلی، متخصص اورولوژی و یا جراح پلاستیک مدیریت خواهند شد.

متنی که پیش روی شماست، طی تحقیقات بیشماری عوارض FTM را به طور کامل مورد بررسی قرار داده است. این عوارض گاهاً قابل پیش بینی و در برخی موارد دور از انتظار و نادر است. شما می‌توانید از علت بروز هر عارضه آگاه شوید. همچنین می‌توانید از خطرناک و بی خطر بودن هر یک از عوارضFTM  اطمینان حاصل کنید. آگاهی از عوارض FTM در قاطعیت شما برای تصمیم به جراحی FTM قطعاً مؤثر است. این آگاهی به نوعی تضمین سلامتی فرد است و او را به سمت پشت سر گذاشت یک فرآیند بی خطر هدایت می‌کند.

فیستول مجرای ادرار؛ عارضه شایع تطبیق جنسیت زن به مرد

شایع‌ترین عارضه تطبیق جنسیت زن به مرد بعد از جراحی فالوپلاستی و متودیوپلاستی، فیستول UC یا فیستول مجرای ادرار است. فیستول حفره‌ای است که در مجرای ادراری ایجاد شده و باعث نشت ادرار می‌شود. از دلایل این عارضه می‌توان به عدم خونرسانی کافی به مجرای ادراری، عفونت و استفاده از سوند ادراری به مدت طولانی اشاره کرد.

فیستول مجرای ادراری در مدت زمان کوتاهی بعد از جراحی و در جایی که مجرای ادراری اصلی به مجرای ادراری ساخته شده متصل می‌شود، اتفاق می‌افتد.

 

حدود 66 درصد از فیستول‌ها به خودی خود و در کوتاه مدت برطرف می‌شوند. اما ترمیم فیستول‌های مزمن، به انجام جراحی و صرف زمان بیشتری حتی تا بیش از 6 ماه نیاز دارد. برخی از فیستول‌ها نیز بعد از بهبود، بافت اسکار به جای می‌گذارند که باعث تنگی مجاری ادراری خواهد شد.

تنگی مجرای ادراری؛ از عوارضFTM  و تشدید کننده عوارض دیگر

 

در صورتی که بعد از جراحی، جریان ادرار ضعیف شده و به مرور تشدید شود، تنگی مجرای ادراری رخ داده است. اگر این عارضه به موقع درمان نشود، فرد دچار احتباس ادراری شده و با وجود پر بودن مثانه و درد زیر شکم، قادر به دفع ادرار نخواهد بود. این مسئله به مرور باعث بروز درد، سوزش و عفونت ادراری خواهد شد.

بی اختیاری ادرار؛ عارضه ناشی از متودیوپلاستی

در صورتی که عمل متودیوپلاستی یا فالوپلاستی همراه با افزایش طول مجرای ادراری صورت گرفته باشد، بروز عوارض مربوط به مجاری ادراری نسبتأ شایع است. بر اساس مطالعه‌ای، 17.53 درصد از افرادی که عمل متودیوپلاستی انجام می‌دهند، دچار بی‌اختیاری ادرار می‌شوند که معمولأ طی سه ماه بعد از عمل به‌خودی‌خود برطرف می‌شود.

عفونت ادراری؛ عارضه معمول FTM

طبیعی است که بیمار تا چند روز بعد از جراحی، موقع دفع ادرار، سوزش و درد احساس کند. اما سوزش و درد زیاد، بدبو بودن ادرار، جریان ضعیف ادرار و مشاهده خون در ادرار نشان دهنده عفونت ادراری است. وجود خون در ادرار تا زمانی که سوند در مثانه قرار دارد طبیعی است. در برخی موارد نیز خون باقیمانده از قبل در مجرای ادراری، ممکن است از آلت تناسلی خارج شود. این مسئله تا قبل از استفاده مکرر از آلت تناسلی مردانه ادامه خواهد یافت و نگران کننده نیست.

زخم؛ عارضه نمایان شده در نواحی مختلف بعد از عمل FTM

بعد از جراحی تطبیق جنسیت زن به مرد، ممکن است ناحیه بالای مقعد یا پرینیوم دچار زخم شود. در صورتی که زخم سطحی و کوچک باشد با استعمال پماد و انجام مراقبت‌ها برطرف خواهد شد. اما اگر زخم خونریزی کند، باید برای بررسی علت آن به پزشک مراجعه شود.

اسکار؛ عارضه ناشی از FTM  و عامل بروز مشکلات سیستم ادراری

در برخی موارد زخم ناحیه برش، کشیده شده و قرمز رنگ و برجسته می‌شود که به آن اسکار هایپرتروفیک گفته می‌شود. در صورتی که زخم رشد کند و فراتر از ابعاد اصلی برسد، به اسکار کلوئیدی منجر خواهد شد. این عارضه معمولاً در بلند مدت رخ می‌دهد. شکل گیری بافت اسکار در مجاری ادراری، باعث باریک شدن یا انسداد مجاری ادراری ساخته شده خواهد شد. در این شرایط جریان ادرار ضعیف شده و دفع ادرار دشوار و یا غیر ممکن می‌شود.

آسیب دیدن مثانه و راست روده؛ عارضه پر خطر FTM

آسیب مثانه و راست روده یا رکتوم از جمله عوارض تطبیق جنسیت زن به مرد است که به ندرت اتفاق می‌افتد. اما در صورتی که بروز یابد، بیمار را با خطر جدی مواجه خواهد کرد. این عارضه معمولاً در اثر انجام عمل واژینکتومی و یا تخلیه و بستن واژن در کوتاه مدت به وجود می‌آید.

در این زمینه تشخیص زودهنگام بسیار مهم است. زیرا می‌توان آسیب را در حین عمل ترمیم کرد. در غیر این صورت ممکن است بیمار علائم سپسیس یا عفونت خون نشان دهد و به جراحی نیاز پیدا کند. در بعضی موارد، چندین جراحی در طی یک دوره برای درمان فیستول‌های مثانه و رکتوم لازم است.

خارش؛ عارضه بی‌خطر تطبیق جنسیت زن به مرد

برخی افراد بعد از جراحی FTM ، در ناحیه بالای کیسه بیضه و یا پایه آلت تناسلی و زیر پوست، خارش احساس می‌کنند. اگر این خارش در کوتاه مدت برطرف شود و پوست روی ایمپلنت بیضه‌ها دچار تغییر نشود، نگران کننده نیست. اما اگر پوست قرمز رنگ شود، ممکن است ناشی از عفونت قارچی باشد که معمولاً با استفاده از کرم‌های ضد قارچ درمان خواهد شد.

نکروز؛ عارضه نادر تطبیق جنسیت زن به مرد

نکروز جزئی یا بافت مردگی و از دست دادن فلپ، یکی از عوارض تطبیق جنسیت زن به مرد بوده که نسبتاً نادر است. این عارضه با احتمال وقوع کمی، به طور معمول در 72 ساعت اول پس از عمل اتفاق می‌افتد. در این مورد تشخیص و درمان زودهنگام برای نجات فلپ یا بافت اضافه شده بسیار مهم است.

لخته شدن خون؛ عارضه کشنده تطبیق جنسیت از زن به مرد

معمولاً در تمام جراحی‌هایی که شامل بیهوشی عمومی است، خطر لخته شدن خون و یا واکنش نسبت به داروی بیهوشی وجود دارد. بنابراین برای جلوگیری از حرکت لخته‌های خون، پس از ترخیص از بیمارستان، انجام مراقبت‌های بعد از عمل را جدی بگیرید. همچنین در صورت داشتن تنگی نفس ناگهانی، درد قفسه سینه و سرگیجه به پزشک مراجعه کنید.

یبوست؛ عارضه شایع بعد از فالوپلاستی

یبوست عارضه شایعی است که به دلیل استفاده مکرر از مسکن‌ها بعد از جراحی فالوپلاستی ایجاد می‌شود. مواجه شدن با این عارضه تا یک هفته بعد از عمل، طبیعی است. اما استمرار آن نیاز به درمان فوری دارد. زیرا این عارضه، توانایی دفع ادرار را با مشکل مواجه خواهد کرد.

هماتوم؛ عارضه ‌ FTM و عاملی برای جراحی مجدد

هماتوم یا تجمع خون در بافت، یکی دیگر از عوارض تطبیق جنسیت زن به مرد است که ممکن است در مدت زمان کوتاهی بعد از جراحی اتفاق افتد. بنابراین امکان تجمع خون در بافت، طی جراحی FTM وجود دارد که معمولاً با زهکشی مدیریت می‌شود. هماتوم‌های کوچک بدون مداخله جراحی قابل درمان است. اما برای تخلیه هماتوم‌های بزرگ باید جراحی صورت گیرد.

ورم آلت تناسلی؛ از عوارض پیش بینی شده جراحی FTM

بروز تورم در آلت تناسلی یکی از عوارض تطبیق جنسیت زن به مرد است که معمولاً بعد از جراحی اتفاق می‌افتد. البته شدت این عارضه در افراد مختلف متفاوت است. اگر ورم آلت تناسلی زیاد بوده و با درد و قرمزی پوست همراه باشد، لازم است که برای بررسی این مشکل به پزشک مراجعه شود.

ممکن است بعد از جراحی فرد احساس کند کیسه بیضه متورم و نامتقارن است. لازم به ذکر است اگر کیسه بیضه به مرور بزرگ نشود، نگران کننده نیست و تا 1 الی 3 ماه برطرف خواهد شد.

عفونت؛ عارضه معمول جای برش جراحی FTM

عفونت زخم نیز می‌تواند به صورت سلولیت، عفونت قارچی یا هر دو وجود داشته باشند. برای درمان این مورد، استفاده از آنتی بیوتیک‌ها و کرم‌های ضد قارچ کافی است.

علاوه بر این، عفونت یکی از عوارض شایع ایمپلنت بیضه که با تورم، درد و تب بالا همراه است. در صورت بروز این عارضه لازم است ایمپلنت خارج شده و بعد از 6 ماه جایگزین شود.

پس زدن ایمپلنت بیضه‌ها؛ عوارض احتمالی FTM و بازگرداننده به اتاق جراحی

همواره خطر بیرون زدگی ایمپلنت بیضه‌ها بعد از جراحی FTM وجود دارد. صورتی شدن پوست روی پینایل ایمپلنت و یا عدم سر خوردن پوست روی ایمپلنت، نشان دهنده ریسک بیرون زدن ایمپلنت از آن ناحیه است. بنابراین در صورت مشاهده نشت مایع از قسمتی از آلت تناسلی به پزشک مراجعه کنید. زیرا در این شرایط احتمال پس زدن ایمپلنت وجود دارد و لازم است ایمپلنت طی عمل جراحی خارج شود.

 

عوارض تطبیق جنسیت زن به مرد چیست؟

همانند تمامی جراحی‌ها، عمل تطبیق جنسیت زن به مرد نیز عوارضی به همراه دارد. این عوارض گاه بی‌خطر بوده و در کوتاه مدت برطرف می‌شود. اما گاهی خطرناک می‌شود و ممکن است به بیمار آسیب جدی وارد کند. عوارضی چون عفونت، خونریزی، درد از عوارض شایع اغلب جراحی‌ها، از جمله FTM است.

بررسی‌ها نشان داده است که فیستول ادراری از عوارضی است که بیشتر بیماران تحت عمل FTM را درگیر می‌کند. اسکار نیز عارضه‌ای است که اگر در مجرای ادرار ایجاد شود، عوارض مربوط به سیستم ادراری را تشدید خواهد کرد. این عوارض عبارتند از تنگی مجرای ادرار، بی اختیاری ادرار و عفونت ادراری که عوامل دیگر نیز در بروز آن مؤثر خواهند بود. تحقیقات نشان می‌دهد که برخی افراد نیز بعد از جراحی FTM با اختلالاتی چون ورم آلت تناسلی، زخم، خارش و یبوست مواجه می‌شوند که قابل پیش بینی است و اغلب جای نگرانی ندارد.

عارضه نادری چون آسیب مثانه و راست روده خطری جدی است که در صورت وقوع باید سریعاً درمان شود. لخته شدن خون نیز از عوارضی است که در اثر داروهای بیهوشی به وجود می‌آید و ممکن است کشنده باشد. علاوه بر این عارضه دیگری به نام هماتوم وجود دارد که بسته به نوع آن ممکن است نیاز به جراحی مجدد داشته باشد.

ایمپلنت بیضه‌ها که در فرآیند تطبیق جنسیت زن به مرد انجام می‌شود هم عوارض مختص خود را دارد که می‌توان به عفونت و پس زدن ایمپلنت اشاره کرد.

کدام عارضه FTM شما را نگران کرده است؟ جزئیات آن را از طریق مشاوره با متخصصین مجله پزشکی دریافت کنید.

درمان قطعی کبد چرب با داروی گیاهی

کپسول گیاهی کبد چرب موثرترین داروی گیاهی بدون عوارض برای درمان و بهبود کبد چرب و بیماری‌های کبدی است.

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مرضیه شریفی

حدیث
2020-05-03 21:36:29
پاسخ
2
0
پاسخ
خدای من چقد جالب بود
علی
2020-05-03 21:36:53
پاسخ
2
1
پاسخ
الان مجوز این عملا رو میدن؟
مجله پزشکی
2023-04-20 11:44:52
پاسخ
0
0
پاسخ
بله بعد از طی کردن فرآیند لازم، فرد واجد شرایط مجوز تطبیق جنسیت را دریافت خواهد کرد.
فرشته
2020-05-03 21:37:39
پاسخ
3
5
پاسخ
درست نیست که قبح این‌ها بشکنه. عمل قبیحی هست.
مجله پزشکی
2023-04-20 11:43:30
پاسخ
0
0
پاسخ
این موضوع نه تنها قبیح نیست بلکه کاملا طبیعی است. بهتر است مطالعات و درک خود را بالا ببرید و موجب رنجش سایرین نشوید.
نگین
2020-05-03 21:37:48
پاسخ
1
0
پاسخ
الان مجوز این عملارو میدن؟
saber
2020-05-03 21:38:25
پاسخ
1
0
پاسخ
che vahshatnak!!!!! mesi
مجله پزشکی
2023-04-20 13:43:51
پاسخ
0
0
پاسخ
وحشتناک ...!؟ پیشرفت علم پزشکی و امکان تطبیق جنسیت برای آرامش افراد زیباست :)
مهمان
2020-05-03 21:45:38
پاسخ
5
0
پاسخ
کامل و خوب امیدوارم یه روز بیاد که تو کار هیچکس دخالت نکنیم
محسنی
2020-05-03 22:16:02
پاسخ
3
1
پاسخ
فرشته خانم، هر کسی مسول بدنه خودشه، نمی‌دانم چرا عوض می‌کنند حتما دلیلی دارند
امیر
2020-05-03 22:41:22
پاسخ
1
0
پاسخ
ممنون،مفید بود یه سوال شخصی که تغییر جنیست میده کماکان توان جنسی،احساس جنسی و توان تولید مثل رو داره؟!
مجله پزشکی
2023-04-20 13:42:24
پاسخ
0
0
پاسخ
امکان داشتن فرزند از روش هایی مانند استفاده از رحم اجاره ای و فریز کردن سلول جنسی وجود خواهد داشت. اما عملکرد دستگاه تناسلی بعد از جراحی را نخواهد داشت و تنها از نظر ظاهری آلت تناسلی توسط جراح ایجاد می شود. همچنین احساس و توان جنسی بعد از جراحی وجود خواهد داشت.
حسن
2020-05-04 05:32:13
پاسخ
0
0
پاسخ
بسیار عالی ،استفاده کردم👌
مهمان
2020-05-04 05:36:14
پاسخ
0
0
پاسخ
خوب شما هم که دارید میگید در کار دیگران دخالت نکنیم، بازم دارید با این حرفتان، در کار دیگران دخالت می‌کنید
s.pq
2020-05-04 08:25:28
پاسخ
0
0
پاسخ
jalebe doste manam in amalo kard
ابراهیمی
2020-05-04 15:54:30
پاسخ
0
0
پاسخ
کسی که عمل میکنه میتونه روابط جنسی سالمی داشته باشه
مجله پزشکی
2023-04-20 13:38:29
پاسخ
0
0
پاسخ
بله کاملا قادر به داشتن یک زندگی طبیعی با روابط عاطفی و جنسی سالم است.
مینا
2020-05-05 13:19:45
پاسخ
0
0
پاسخ
یه سوال این افراد مطمئنا از لحاظ روحی دچار عذاب وحشتناکی هستند ولی علت این که یه فرد دچار این چنین اختلالی میشه چیه ریشه در چی داره ؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:37:43
پاسخ
0
0
پاسخ
این موضوع یک اختلال، بیماری یا انحراف جنسی نیست.
sattar
2020-05-05 19:35:35
پاسخ
0
0
پاسخ
از مرد به زن چی. آیا اون هم عمل‌های زیادی داره یا همونو میبرن خلاص
مجله پزشکی
2023-04-20 13:50:19
پاسخ
0
0
پاسخ
در مورد تطبیق جنسیت مرد به زن هم نیاز به جراحی وجود دارد.
s:kh
2020-08-02 21:22:03
پاسخ
0
0
پاسخ
سلام میشه فقط تعویض اسم وجراحی صورت تغییر جنسیت داد درضمن هیچکس هم خبرنداشته باشه ونیازی ب بقیه جراحی‌ها نباشه یانه همه جراحیها لازم الاجراس؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:46:53
پاسخ
0
0
پاسخ
تغییر صدا و صورت نیاز به جراحی ندارد و فرآیند هورمون‌تراپی برای تغییرات ظاهری انجام می‌شود. سایر جراحی ها مربوط به آلت تناسلی است که در صورتی که مایل به انجام آن نباشید می‌توانید اقدام نکنید.
.
2020-09-27 10:32:05
پاسخ
1
0
پاسخ
خیلی مفید و جالب بود
عادله
2020-12-16 23:08:30
پاسخ
1
0
پاسخ
عالی بود فقد من دوس دارم تغییر جنسیت بدم از بچگی آرزوم همین بودع عاشق تیپ پسرونمو از وسایل پسرا بیشتر خوشم میاد تا دخترا میشع تغییر جنسیت بدم یا نع
مجله پزشکی
2023-04-20 13:34:21
پاسخ
0
0
پاسخ
صرفا علاقه مندی به جنسیت مقابل دلیل بر اقدام برای تطبیق جنسیت نیست. همانطور که از عبارت مربوط به این جراحی یعنی ” تطبیق جنسیت” مشخص است، این عمل برای افرادی است که جنسیت آن ها با جسمشان مطابقت ندارد. ممکن است در برخی کشور ها امکان تغییر جنسیت وجود داشته باشد اما در ایران این امکان وجود ندارد و باید روند لازم برای تایید عدم مطابقت پشت سر گذاشته شود و سپس برای انجام عمل تطبیق جنسیت اقدام شود.
Zanb
2021-01-02 23:23:14
پاسخ
0
0
پاسخ
خب نگا کنین الان ماهایی ک دختریم و میخایم ک پسر باشیم از همه نظر تایید شده و فقط کسی با ماها اشنا نیی ک چجوری رفتار کنه . الان اگه شما‌ها منو ببینین شاید بهتر درک کنین ک واقعن چ رنج و دردی رو داریم تحمل میکنیم . من ک واقعن از اینکه دختر متنفرم و ارزو میکنم هر چ زودتر پول عملمو جور کنم و کلن این داستان تموم بشه
مجله پزشکی
2023-04-20 13:22:36
پاسخ
0
0
پاسخ
مجله پزشکی تلاش خود را برای فرهنگ سازی در اینباره خواهد کرد. متاسفانه دید اشتباه به این مسئله طبیعی موجب رنجش خواهد شد اما مهم خواسته و آرامش شماست. با آرزوی سلامتی برای شما
Moein
2021-02-23 22:20:51
پاسخ
0
0
پاسخ
اگه آزمایش بدیم یسری از چیزاش نرمال نباشه اون وقت هم عمل می‌کنند یا قرص می‌دنند؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:23:24
پاسخ
0
0
پاسخ
متاسفانه دقیقا متوجه پرسش شما نشدیم. لطفا سوال خود را دقیق تر بیان کنید.
امید
2021-03-01 11:11:37
پاسخ
0
0
پاسخ
هزینه عمل چقدر هست
مجله پزشکی
2023-04-20 13:24:25
پاسخ
0
0
پاسخ
به علت رایج نبودن عمل تطبیق جنسیت، از بازه هزینه این عمل اطلاعی نداریم.
آ..
2021-03-09 21:28:21
پاسخ
0
0
پاسخ
هزینه عمل تقریبا چقده در خوش بینانه‌ترین حالت ؟ و اینکه زن به مرد میتونه خانومی رو باردار کنه؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:26:55
پاسخ
0
0
پاسخ
جراحی متودیوپلاستی و فالوپلاستی برای ایجاد آلت تناسلی مردانه است اما تولید اسپرم و عملکرد بارور کردن در مورد آلت تناسلی ایجاد شده بعد از عمل تطبیق جنسیت در زنان امکان پذیر نیست.
متاسفانه در مورد هزینه عمل اطلاعی نداریم ...
lee
2021-04-07 20:59:05
پاسخ
0
0
پاسخ
هزینشو نمی‌تونین تقریبا بگید
مجله پزشکی
2023-04-20 13:27:29
پاسخ
0
0
پاسخ
نه متاسفانه هزینه جراحی تطبیق جنسیت به دلیل رایج نبودن این جراحی برای ما مشخص نیست.
ساینا
2021-05-11 23:32:54
پاسخ
1
0
پاسخ
من قبل مقاله‌ی شما از وب سایت‌های معتبری در این مسفله خوندم و پرسیدم ودیدم .....دوتا راه جلوی یه فرده اینکه خودس بخواد برای اینکه دویت نداره زن یا مرد باشه عمل کنه روش دوم متفاوته ترنس‌ها هستن ...واقعا سخته دست خودشون نیست مثل این مونه که تو چیزی که خیلی دوست داری رو ترک کنی ...... واقعا بهتره یه زمانایی عادل باشیم و عادلانه مسعله رو ببینم نه از نظر شنیدن د خیلی چیزا این عمل واقعا سخته خیلی ...ولی وقتی به خاطر روحتم باشه مجبوری یه کاری بکنی حتی حرف‌های یه زنی بود که به خاطر طرد شدن از طرف خانوادش و ترنس بودنش مجبور میشه.
مهدیه محمدی
2021-08-01 02:16:52
پاسخ
0
0
پاسخ
هزینه عمل چنده؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:27:54
پاسخ
0
0
پاسخ
متاسفانه از هزینه جراحی اطلاع نداریم...
شهاب
2021-08-01 05:07:27
پاسخ
0
0
پاسخ
خدایا جز تو کسی رو نداشتمو ندارم، خودمو خیلی فقط سپردم دسته خودت.
مجله پزشکی
2023-04-20 13:11:22
پاسخ
0
0
پاسخ
خوبه که بدونید این عوارض نباید موجب ترس و نگرانی شما بشوند بلکه با داشتن آگاهی از عوارض مراقبت ها و پیشگیری های لازم را مد نظر قرار دهید و به این ترتیب در ایمن ترین شرایط، فرآیند تطبیق جنسیت را پشت سر بگذارید.
با آرزوی سلامتی برای شما
شهاب
2021-08-01 05:09:10
پاسخ
0
0
پاسخ
خدایا جز تو کسی رو نداشتمو ندارم، خودمو خیلی وقت سپردم دسته خودت.
Navi
2021-09-15 12:19:56
پاسخ
1
0
پاسخ
سلام اگر دختری تغییر جنسیت کرده بیاد خواستگاری دختر در آینده مشکلی در زندگی شأن پیش نمیاد مثل تمام زن و شوهر عادی هستند البته با رضای هر دو
مجله پزشکی
2023-04-20 13:13:45
پاسخ
0
0
پاسخ
هیچ پاسخ مشخصی در مورد این پرسش شما وجود ندارد. باید بدانید ازدواج و شروع یک مسیر دو طرفه تنها به شما و توافق ها و تفاهمتان وابسته است.
H
2021-10-03 11:46:50
پاسخ
0
0
پاسخ
سلام اگه کسی که بخواد عمل تغییر جنسیت زن به مرد و انجام بده اگه ترنس نباشه ولی تمام رفتار هاش مثل پسر‌ها باشه و دوست داشته باشه پسر باشه ولی اندام دختر‌ها رو داشته باشه،میتونه عمل و انجام بده؟
مجله پزشکی
2023-04-20 13:49:32
پاسخ
0
0
پاسخ
بله امکانش وجود داره در صورتی که عدم تطابق جنسیت و جسم تایید شود، قابل انجام است.
امیر عباس حسنوند
2022-09-27 07:34:03
پاسخ
0
0
پاسخ
من ترنس مردم و حاضرم هرچی بشه ولی این بدنو تحمل نمیکنم متنفرم از بدنم حاضرم ذره ذره گوشت بدنمو بدون سری و بیهوشی در بیارن ولی این شرایطی که الان دارمو نداشته باشم درد عمل فوقش ی ماهه ولی قبل عمل هر ساعت دردناک تره نگاه مردم توهین ها مسخره ها
مجله پزشکی
2023-04-20 13:16:06
پاسخ
0
0
پاسخ
بابت احساس بدی که دارید متاسفم اما خوشبختانه راه حل وجود دارد و علم پزشکی در کنار شماست.
eee
2023-03-29 10:35:31
پاسخ
0
0
پاسخ
سلام وقت بخیر. من چند تا سوال دارم اول اینکه حدودا چقدر طول میکشه که بیمار کاملا خوب بشه؟ دوم اینکه بعد از عمل متویدیوپلاسی اندازه آلت تناسلی چقدر هست؟ میشه بعد از عمل متویدیوپلاسی اندازه آلت تناسلی رو افزایش داد؟ سوم اینکه حدودا هزینه تغییر جنسیت چقدره؟ چهارم اینکه بعد از چه مدت جای بخیه ها خوب میشه؟ پنجم اینکه بیضه های سیلیکونی مثل بیضه های واقعی هستند یعنی عملکردشون مثل بیضه های واقعی هست؟ لطفا به همه سوال هام پاسخ بدید. اگه سریعتر پاسخ بدید ممنون میشم.
مجله پزشکی
2023-04-04 05:52:19
پاسخ
0
0
پاسخ
سلام وقت بخیر
_اندازه آلت در بهترین حالت ۱۰ سانتی متر خواهد بود اما معمولا نتیجه جراحی بین ۶ تا ۸ سانتی متر است. بله امکان افزایش طول بعد از جراحی با پروتزهای مصنوعی وجود دارد.
_جراحی متودیوپلاستی، یک جراحی رایج نیست به همین علت هزینه جراحی برای ما مشخص نشده است.
_بخیه ها سه تا چهار ماه بعد از جراحی بهبوبد می‌یابند.
_بیضه سیلیکونی عملکردی ندارد و صرفا برای شکل دهی صحیح آلت تناسلی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
داغ‌ترین برچسب‌ها