منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
کودک چه صفت هایی را از پدر میگیرد؟
کودک چه صفت هایی را از پدر میگیرد؟

کودک چه صفت هایی را از پدر میگیرد؟

تاریخ انتشار:
۱۳۹۸-۱۱-۱۴
زمان مورد نیاز:
4 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۸-۱۱-۱۸
در این مقاله میخوانید:

همیشه برای پدر و مادر این سوال مطرح بوده است “فرزند ما شبیه من می شود یا همسرم؟”

بعضی از صفات توسط ارث از پدر و مادر به فرزندان منتقل می شوند که ۷ صفت به احتمال زیاد توسط پدر به فرزند منتقل می شوند که عبارتند از:

قد: در بیشتر مواقع فیزیک بدن کودک متمایل به پدر است و برای همین موضوع بوده که در زمان های قدیم برای بقای نسل، زن ها تمایل زیادی به ازدواج با مردهای نیرومند داشتند!

چال لپ: موضوع مورد علاقه خانم ها و شاعران! این ویژگی یک صفت غالب است و به احتمال زیاد کودک چال لپ را از پدر دریافت می کند.

شکل ظاهری پا و انگشتان پا: اصولا این خصوصیت هم از پدران به ارث می رسد مخصوصا در افرادی که انگشتان پاهای پره ای دارند.

دندان ها: اگر پدر شما دارای دندان های پوسیده و سستی است حتما به دندانپزشک مراجعه کنید چون به احتمال قوی این خصوصیت به شما هم منتقل شده است!

اثر انگشت: شاید جالب باشد بدانید اثر انگشت کودک گرفته شده از اثر انگشت پدر است و می توان از طریق آن هویت فرزندان را شناسایی کرد.

اختلالات روانی: مشکلات روحی همچون افسردگی و دوقطبی بودن که روی کروموزوم Y  قرار دارند به طور حتم از پدر به فرزندان منتقل می شود.

چپ یا راست دست بودن: اگر مادر شما راست دست باشد و پدر شما چپ دست به احتمال زیاد شما چپ دست خواهید بود!

جالب است بدانید کودک از دیدن پدر خود ۱۰ برابر بیشتر به وجد می آید و اولین کلمه ای که بطور معمول بیان می کند کلمه ی “بابا” است.

تحقیقات نشان داده است که ما حدود ۶۰ درصد از صفات و رفتارهای خود را از پدرانمان به ارث برده ایم. البته ژنتیک بسیار شگفت انگیز است و جایی که ما انتظار تولد نوزادی قدبلند با هیکلی تنومند را داریم با دیدن دختری ریزنقش و شیرین غافلگیر می شویم!

محققان بر این باورند که اگر کودک ناهنجاری یا بیماری ارثی را از مادر دریافت کند، ان بیماری بصورت خفیف تری است از وقتی که آن را از پدر دریافت کند!

مطالعات اخیر نشان داده است که احتمال چهش های ژنتیکی در مردان بیشتر از زنان است (حدود ۴ برابر) زیرا مردان تا سن پیری قادر به تولید اسپرم هستند درحالی که زنان تمام تخمک هایی که در طول زندگی خود می توانند آزاد کنند را از زمان تولد با خود حمل می کنند.

 
منبع: healthyway

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری