منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
لباس پاییزه و شخصیت شما
لباس پاییزه و شخصیت شما

لباس پاییزه و شخصیت شما

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۷-۰۴
زمان مورد نیاز:
10 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۷-۰۴
در این مقاله میخوانید:

در پاییز رنگ لباس ها چه می گویند؟

شروع فصل پاییز جدا از بیماری ها و حساسیت هایی که به همراه دارد، یک قصل پر از رنگ و زیبایی است که می توان آن را از ترکیب رنگ های مختلف، پادشاه رنگ ها نامید. با توجه به سرد شدن هوا، پوشیدن لباس های گرم امری طبیعی است اما در این میان رنگ لباس های انتخابی شما هم حاوی نکته های روانشناسی جالبی هستند که گوشه هایی از شخصیت شما را می توانند نمایان سازند.

بهتر است همیشه به رنگ هایی که انتخاب می کنید،  توجه خاصی نشان دهید زیرا به عقیده روان شناسان، هر رنگ می تواند نشان دهنده یکی از ویژگی های برجسته شما باشد. ما در این مقاله می خواهیم برای شما همراهان عزیز از رنگ لباس و شخصیت شناسی بگوییم البته در همین ابتدا تاکید می کنیم که مطالب شخصیت شناسی، یک موارد کلی است که نمی تواند در مورد هر فرد صد در صد درست باشد پس برای خواندن مطالبی سرگرم کننده در مورد رنگ و شخصیت، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

لباس های مناسب پاییزه

در فصل پاییز باید لباس های مخصوص خودش را بپوشید. این لباس ها غالبا نه خیلی گرم هستند و نه اینکه باعث می شوند شما از سرما به لرزه بیفتید

بسیاری از افراد با فرا رسیدن فصل پاییز و سرد تر شدن هوا، لباس های تابستانی خود را با لباس های نسبتا گرم پاییزه تعویض می کنند. لباس هایی که رنگشان مورد علاقه و متناسب پوست و چهره شان باشد. روانشناسان می گویند رنگ لباس می تواند همچون آینه ای، شخصیت شما را نشان دهد. بنابراین انتخاب هر رنگ می تواند حاوی نکته های روانشناسی جالبی باشد.

توصیه متخصصان مد و پوشاک در مورد لباس های پاییزه انتخاب لباس های لایه به لایه بجای پوشیدن یک لباس گرم و سنگین است زیرا  کاهش و یا افزایش دما شما می توانید به راحتی با کم و زیاد کردن لایه ها، دمای مناسبی را برای بدن خود فراهم کنید. بهتر است لایه ها نازک و سبک باشند تا جریان هوا به راحتی امکان پذیر باشد.

جنس لباس پاییزه

جنس لباس های مناسب پاییزه

  • پارچه نخی البته به عنوان لایه اول

  • پارچه فلانل، نمدی و پشمی

  • چرم طبیعی و مصنوعی و پارچه جیر

  • پارچه کتان راه راه، مخمل کبریتی و کتان شطرنجی

جنس لباس نقش بسیار مهمی در ابتلا به حساسیت‌های مختلف دارد، زیرا دائم در تماس مستقیم با پوست شما قرار دارد. هرچه لباس به طبیعت بدن نزدیک‌تر باشد، امکان ایجاد واکنش های حساسیتی هم کمتر می شود. بطور مثال لباس‌های جنس کتان و نخ کمترین درصد تحریک پوستی و دستگاه تنفسی را ایجاد می کنند. مواد موجود در لباس هایی با جنس مصنوعی، می تواند اثری نامطلوب بر روی عملکرد دستگاه تنفسی شما داشته باشد.

جنس بیشتر لباس‌های پاییزه موجود در بازار از جنس الیاف مصنوعی است، در نتیجه ممکن است با پوشیدن آنها، به انواع آلرژی مبتلا شوید. درنتیجه توصیه می شود در فصل پاییز، حداقل لباس‌های زیر و آنهایی که با پوستتان در تماس مستقیم هستند را از میان لباس‌های نخی و سفید انتخاب کنید تا مانع از بروز حساسیت های پوستی شوند.

کودکان و سالمندان سیستم تنفسی و پوستی حساس تر دارند درنتیجه باید در خرید لباس پاییزه برای این دو گروه سنی دقت بیشتری شود. لباس های نامناسب می توانند باعث مشکلاتی چون گرفتگی بینی، تنگی نفس، خارش شدید و کهیر شوند که تنها با انتخاب یک لایه مناسب زیرین می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کرد.

رنگ لباس های پاییزه و شخصیت شناسی

لباس هایی با ترکیب رنگ نارنجی

بسیاری از افراد در فصل پاییز لباس هایی به رنگ زرد تیره، قرمز و نارنجی انتخاب می کنند و با محیط هماهنگ می شوند. این افراد شور و هیجان زیادی دارند و برای نشان دادن نشاط و شادی خود این رنگ لباس ها را می پوشند. این افراد تغییرات را می پذیرند و خوش بین، فعال و خوش رو هستند.

رنگ لباس و شخصیت شناسی

لباس هایی با ترکیب رنگ قهوه ای

رنگ قهوه ای هم پاییزی به شمار می رود. قهوه ای، معرف اعتبار، حقیقت، قوت، پایداری و ثبات است. افرادی که در پاییز قهوه ای می پوشند خود را با رنگ طبیعت هماهنگ کرده و افرادی زیبایی طلب هستند که نظر دیگران برای آن ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این هماهنگی رنگ با محیط می تواند باعث تقویت اعتماد به نفس شود و یک نوع امنیت روانی ایجاد کند. این رنگ انرژی زیادی دارد و بهتر است تنها یکی از لباس هایتان را به رنگ قهوه ای انتخاب کنید.

لباس هایی با ترکیب رنگ زرد

زرد، رنگ نشاط، خورشید و لبخند است که هماهنگی بسیار خوبی با فصل پاییز دارد. تحقیقات نشان می دهد که رنگ زرد باعث افزایش تولید سروتونین در مغز می شود که متابولیسم را تسریع کرده و سبب تقویت روحی روانی افرادی می شود که با این رنگ در ارتباط زیادی قرار دارند.

یکی از بهترین رنگ ها برای پوشش پاییزی رنگ زرد است . این رنگ هماهنگی خوبی با طبیعت برقرار می کند. افرادی که در فصل پاییز لباس هایی با طیف زرد روشن و قهوه ای خیلی روشن می پوشند را می توان افرادی با کنترل بیرونی قوی دانست. شما می توانید رنگ زرد و یا رنگ خردلی را به راحتی با رنگ های مکمل و خنثی در فصل پاییز ست کنید.

لباس هایی با ترکیب رنگ سبز

به گفته روانشناسان، صفا و طراوت رنگ سبز بخاطر ارتباطی است که با طبیعت دارد و به همین علت سبب احساس خرسندی و آرامش در فرد بیننده می شود. البته این رنگ در فصل پاییز کمی متفاوت است. رنگ سبز رنگی متضاد با فصل پاییز است. افرادی که کنترل درونی داشته و از نظر شخصیتی می توانند افراد دیگر را تحت تأثیر قرار دهند و در کنترل خودشان بگیرند، در فصل پاییز لباس هایی با رنگ سبز نمی پوشند.

لباس هایی با ترکیب رنگ بنفش

در گذشته، بنفش اغلب به عنوان رنگ تشریفات در خانواده های سلطنتی استفاده می شد. این رنگ نماد اغوا گری، دلفریبی، ثروت و تجمل است. کلئوپاترا به علت علاقه شدیدش به رنگ بنفش شهرت زیادی داشت.بنفش تیره رامی توان از پایدارترین رنگ ها دانست. اگر به پوشیدن لباس هایی به رنگ بنفش علاقه دارید، اعتماد به نفس بالایی دارید و از قدرت تصمیم گیری برخوردارید، این رنگ به افراد حس اقتدار زیادی می بخشد.

بیشتر بخوانید:

شخصیت شناسی فانتزی جنسی  
 تست شخصیت شناسی
 مدل خوابیدن و شخصیت شما
 تست شخصیت شناسی مالی

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری