منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
تزریق ژل و فیلر به صورت
تزریق ژل و فیلر به صورت

تزریق ژل و فیلر به صورت

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۶-۲۲
زمان مورد نیاز:
11 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۶-۲۲
در این مقاله میخوانید:

عوارض تزریق فیلر و ژل به صورت، چیست؟

این روزها در تمامی مراکز زیبایی شاهد انواع تزریق ژل و فیلر به صورت متقاضیان زیبایی هستیم. شاید تا چند سال پیش بیشتر از بوتاکس استفاده می‌شد اما امروزه محبوبیت ژل و فیلر بیشتر شده است. متخصصین پوست و زیبایی ،ژل‌ها و فیلرها را بدون عارضه می دانند البته به شرطی که موارد زیر در مورد آن‌ها رعایت شود:

  • استفاده از ژل و فیلرهای مورد تأیید وزارت بهداشت

  • تزریق ژل و فیلر توسط پزشک متخصص

  • تزریق ژل و فیلر در مراکز درمانی دارای مجوز و معتبر

بهتر است اینکار حتماً زیر نظر متخصص پوست و زیبایی انجام شود. در این مراکز از فیلرهای استاندارد با تأییدیه وزارت بهداشت استفاده می‌شود که می‌توانند جذابیت چهره شما را بیشتر کنند نه اینکه باعث برهم خوردن توازن و زیبایی آن شوند. از ژل و فیلر برای فرم دهی گونه‌ها، رفع چین‌وچروک، حجیم کردن لب‌ها، برطرف کردن نواقص بینی، رفع خط خنده و موارد دیگر استفاده می‌شود. ماده اصلی این ژل‌ها ماده‌ای است که سازگار با بدن است و تزریق آن نمی‌تواند عارضه ای را ایجاد کند.

یکی از مواردی که در زمینه این‌گونه زیبایی‌ها بسیار اهمیت دارد، این است که فرد قبل از انتخاب این روش‌ها برای رسیدن به چهره ای جذاب تر، در مورد آن آگاهی‌های لازم را داشته باشد. نداشتن آگاهی می‌تواند عوارضی را به دنبال داشته باشد که برای فرد ایجاد پشیمانی کند. ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی از تزریق ژل و فیلر صحبت کنیم. پس اگر شما هم می‌خواهید که با علمی بیشتر این روش را انتخاب نمایید، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر

تزریق ژل و فیلر در عرصه زیبایی بسیار پرکاربرد و پرطرفدار است. راهی که نیاز به عمل‌های جراحی سنگین ندارد و در زمانی کوتاه می‌توان به زیبایی دلخواه رسید. ژل و فیلرهای جدید که بیشتر از جنس اسید هیالورونیک هستند، سازگار با بدن بوده و عارضه‌ای به دنبال ندارند درنتیجه می‌توان به‌راحتی آن ها را انتخاب کرد و تزریق آن‌ها هم سرپایی، بدون درد و بدون نیاز به ریکاوری است.

در بیشتر افراد این تزریقات می توانند تغییرات عمده و زیبایی را در صورت ایجاد کنند و یک مزیت بسیار مهمی که دارند، اصلاح اشتباه است به‌طوری‌که اگر فردی از نتیجه تزریق ژل و فیلر رضایت نداشته باشد، می‌توان با ماده حلال بنام هیالورونیداز اثر ژل و فیلر را از بین برد و صورت را به حالت اولیه برگرداند.

مواردی که باید بدانیم

برجسته کردن لب‌ها و گونه گذاری تزریق ژل به چانه و زاویه سازی صورت، مواردی نیست که بتوانید آن را نزد هر فردی که ادعای تخصص دارد، انجام دهید. این کارها نیاز به پزشک متخصص با تجربه بالا دارد. پزشکی که به سن، شرایط جسمی و سلامت شما آگاهی کامل داشته باشد و با توجه به آن‌ها، به شما توصیه های مفیدی در این زمینه بکند. گونه، لب و چانه را می توان سه ضلع زیبایی صورت نامید که بر جسته شدن گونه و لب‌ها همچنین زاویه سازی چانه می‌تواند به طور کامل ظاهر صورت شما را تغییر دهد.

یکی از موارد بسیار مهم در این زمینه هنرمندی پزشک است که بتواند با توجه به فیزیک صورت شما، این تغییرات را ایجاد کند تا در کل ظاهری طبیعی و زیبا داشته باشید. اگر همه افراد با یک روش بخواهند از برجسته سازی گونه، لب و زاویه سازی چانه پیروی کنند، به نتایج جالبی نخواهند رسید زیرا هر صورتی می‌تواند با یک نوع تغییر خاص خود، زیباتر شود و ممکن است یک نوع تزریق که در صورتی زیبا به نظر برسد، در صورتی دیگر، به عنوان یک ناهمگونی و نازیبایی دیده شود. درنتیجه پزشکی که بتواند هارمونی کلی صورت را شناسایی کند و هماهنگی اجزای صورت را بشناسد، می تواند بهترین تصمیم را برای محل و اندازه ژل تزریقی بگیرد.

تزریق ژل و فیلر

برجسته کردن لب‌ و گونه

خیلی مهم است که چه نوع برجستگی برای لب و گونه خود انتخاب کنید و چه حجم از ژل و فیلر را پزشک برای شما استفاده کند. یک زیبایی غیرطبیعی پس از مدتی می تواند موجب نقص صورت شما شود اما تغییر کم و داشتن یک زیبایی طبیعی، همیشه ماندگار است. در زمان تزریق بجز مقدار ژل مصرفی، عمق تزریق هم بسیار مهم است تا بتوان بدون عارضه این عمل را انجام داد. توصیه متخصصین استفاده از ژل و فیلر هیالورونیکی است که قابل جذبند.

اگر این ژل‌ها از ماده‌های غیر استاندارد و در مراکز بدون مجوز استفاده شوند، ممکن است عوارضی چون گلوله شدن ژل، جابجا شدن ژل، آلرژی و عفونت را برای شما به دنبال داشته باشد. مقدار تزریق نمی‌تواند به قدری باشد که فرم کلی صورت را تغییر دهد هم چنین مواردی چون سن، موقعیت اجتماعی و شغل فرد در این تزریق می‌تواند اهمیت داشته باشد.

نکته: بهتر است تزریق ژل و فیلر در چند جلسه انجام شود و پزشک در جلسه اول تنها مقدار کمی برای برجسته کردن لب‌ و گونه از ژل استفاده کند و درصورتی که پزشک تشخیص دهد جای مانور بیشتری دارد، می تواند در جلسه دوم حجم را بیشتر کرد.

روش‌های معمول برجسته کردن لب و گونه دو دسته‌اند:

ژل‌ها و فیلرها: همان‌طور که گفتیم، از جنس اسید هیالورونیک یا همان پروتئین کلاژن هستند که داخل بدن وجود دارد و قابل جذب است. تمامی مارک هایی که استفاده می‌شوند، باید دارای مجوز FDA یا همان سازمان غذا و داروی آمریکا باشند.

نکته: اصولاً ماندگاری این ژل ها بین هشت ماه تا یک‌سال هستند اما بسته به نوع و ناحیه تزریق‌شده ممکن است این ماندگاری کمتر یا بیشتر شود. بطور مثال در لب‌ها که تحرک آن بیشتر است، این ماندگاری کمتر می شود.

تزریق چربی: در این نوع تزریق، از بافت‌های چربی خود بدن فرد استفاده می شود. اول بافت‌های چربی بیرون کشیده می شوند و سپس به نواحی چون گونه و لب‌ها تزریق می‌شوند که چون از چربی خود بدن است، عارضه‌ای را به دنبال ندارد.

تزریق ژل برای فرم دهی چانه

با افزایش سن، حجم صورت کاهش پیدا می‌کند و یکی از راه‌های اصلاح و ترمیم آن، تزریق ژل به چانه است که می‌توان با این کار دوباره به حالت تعادل و توازن صورت رسید. در این روش پزشک متخصص ژل را در اطراف خط فک تزریق می‌کند که این ژل ماندگاری حدود هشت ماه تا یک‌سال دارد. روش‌های دیگر نظیر ایمپلنت چانه، پیوند استخوان و تزریق بافت چربی هم برای چانه انجام می شود که می توانند عوارض بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

لب های زیبا داشته باشید 
  جرمگیری دندان
  تغییر شکل بینی بدون جراحی
  لاغری با RF
  جراحی سینه

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری