منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
شخصیت شناسی (فانتزی‌ جنسی)
شخصیت شناسی (فانتزی‌ جنسی)

شخصیت شناسی (فانتزی‌ جنسی)

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۶-۲۰
زمان مورد نیاز:
13 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۴۰۱-۰۴-۲۰
در این مقاله میخوانید:

آیا فانتزی‌های جنسی راهی برای شخصیت شناسی هستند؟

رویا پردازی یکی از رفتارهایی است که از کودکی تا لحظه مرگ، همراه انسان است و شاید بتوان گفت یکی از زیباترین لذت‌های زندگی است. این‌که بتوانیم در اوج ناراحتی خودمان را به وسیله رویا، تا سواحل دریاهای آرام و زیبا ببریم و آرامش را به این‌گونه مهمان ذهن آشفته خود کنیم، یک موهبت الهی است. جواب دادن کوبنده، صریح، رک و بی‌پروا به کسی که مارا اذیت کرده است حتی در رویا، می‌توانند میزان استرس شما را کنترل کند.

اگر بتوانید رویاهایتان را بخوبی پرورش دهید، می‌توانند شمارا به سمت تغییرات مثبتی ببرند. ما در این مقاله می‌خواهیم در مورد فانتزی‌های جنسی و رؤیاهایی که در این مورد ممکن است در ذهن خود بپرورانید، با شما همراهان عزیز مجله پزشکی صحبت کنیم. پس برای یک شخصیت شناسی از روی افکار جنسی، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

فانتزی های جنسی

فانتزی‌های جنسی یکی از رؤیاهایی است که اصولا با سن بلوغ شده و تا انتهای زندگی می‌‌تواند ادامه داشته باشد. می توان به وسیله این فانتزی‌های جنسی، شخصیت یک نفر را تا حدودی شناسایی کرد. عده‌ای بر این باورند که فانتزی‌های جنسی و یا رویا پردازی های جنسی فقط به این منظورند که آن‌ها را تحریک کند. ولی باید بگوییم روان‌شناسان بر این عقیده هستند که تصورات جنسی هر فرد، می‌تواند رازهای زیادی را در مورد شخصیت و هویت او برملا کند.

جاستین لهمیلر محقق مؤسسه کینزی، در این مورد تحقیق گسترده‌ای را انجام داد. او این آزمایش را با جامعه آماری ۴ هزار آمریکایی در رده سنی ۱۸ تا ۸۷ سال و با مذهب، تحصیلات، شغل، وضعیت تاهل و عقاید متفاوت انجام داد. نتایج این تحقیق بسیار جالب بود و توسط لهمیلر در کتابی با عنوان "به من بگو چه می‌خواهی؟" به چاپ رسید.

در این کتاب لهمیلر سعی کرد بدون پرده‌پوشی در مورد تمامی تمایلات جنسی متنوعی که در بین مردم وجود دارد، صحبت کند و آن‌ها را بررسی کند. مواردی که بیشتر مردم به علت نوع تربیت و خجالت ذاتی که دارند، در گوشه ذهن خود پنهان کرده و دوست ندارند در مورد آن‌ها صحبت کنند. ما در ادامه می‌خواهیم به گوشه‌ای از این دیدگاه‌ها بپردازیم. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

رابطه جنسی گروهی

بیشتر از تصوراتمان شبیه همدیگریم!

فانتزی‌های جنسی در گروه‌های متفاوت با همدیگر فرق داشت. اما لهمیلر در این تحقیق به این نتیجه رسید که تمام فانتزی‌های جنسی را می‌‌توان در ۳ گروه تقسیم‌بندی کرد.

  • رابطه جنسی گروهی

  • رابطه جنسی مازوخیسم یا سادیسم، آزار خواهی و سلطه‌گری، رابطه BDSM )در رابطه BDSM یک سلطه‌گر و یک آزار خواه وجود دارند که با توافق بینشان صورت از همدیگر لذت های جنسی مورد نیاز خود را می‌گیرند که در این مورد بطور کامل در مقاله ای جدا صحبت خواهیم کرد)

  • رابطه‌ای ماجراجویانه با تجربه‌های جدید

می‌‌توان گفت افرادی بودند که رابطه‌های جنسی ۲ نفری خود را با حضور فرد سوم یا چهارم، می‌خواستند تجربه کنند. رابطه هایی بود که دوست داشتند حالت‌های بردگی یا اربابی را تجربه کنند. یا این‌که متمایل بودند تغییر مکان و تغییر پوزیشن های مختلف را در رابطه جنسی خود داشته باشند.

این سه گروه را می‌‌توان غالب بر گروه‌های دیگر دانست. یکی از نکته‌های مورد توجه این بود که زنان و مردان درمورد فانتزی‌های جنسی بسیار شبیه به هم بودند. چیزی که به‌صورت عادی نمی‌توانیم آن را باور کنیم این است که یک زن مایل باشد تجربه رابطه جنسی گروهی را داشته باشد، اما این تحقیق نشان داد این تمایل در زنان و مردان مساوی بود. درنتیجه نمی‌توان هیچ‌گونه تمایل جنسی را به جنسیت ربط داد و آن را زنانه، مردانه کرد.

البته تفاوت‌های اساسی هم بین گروه مردان و زنان وجود داشت بطور مثال زنان در مورد زمان رابطه جنسی، مکان رابطه جنسی، شرایط روحی و ….حساس تر بودند درحالی‌که برای مردان بیشترین موردی که اهمیت داشت، فردی بود که با او می خواستند رابطه جنسی، برقرار کنند.

ستاره های فانتزی شما را شگفت زده می کنند

دکتر لهمیلر در این تحقیق از یک نتیجه بسیار جالب پرده‌برداری کرد. او ثابت کرد برخلاف تصور بیشتر زنان و حتی مردان که فکر می‌کنند شریک آن‌ها برای رؤیاپردازی های جنسی خود، به ستاره های پورن، بازیگران یا مدل‌های بسیار زیبا با اندامی سکسی، فکر می‌کند، درحقیقت ۹۰ درصد افراد برای رؤیاپردازی های جنسی، به شریک کنونی خود فکر می‌کنند و در رویاهای خود او را تصور می‌کنند.

لهمیلر در این‌باره می‌گوید: "رویا پردازی و تصورهای رمانتیک، اگر با فردی انجام شود که نزدیک به شما است و رابطه عمیق احساسی و عاطفی باهم دارید، بسیار می‌تواند اثرگذارتر باشد. اگر فردی در تصورات جنسی و فانتزی‌های خود، فرد دیگری را تصور کند، نمی‌تواند احساس عمیقی را تجربه کرده و از آن لذت ببرد."

فانتزی جنسی

فانتزی‌ها و شخصیت شما

دکتر لهمیلر در بخشی از این کتاب نوشته است که رویا پردازی ها و فانتزی‌های جنسی، می تواند شخصیت واقعی هر فرد را نشان دهد. این رویاها به گونه‌ای هستند که خلاء های روانی ما را پر می‌کنند. ما در ادامه خلاصه‌ای از نتایج بدست آمده را بازگو می کنیم.

  • افرادی که برون‌گرا هستند، اصولاً تمایل‌شان به رابطه‌های جنسی گروهی بود. آنان در زندگی خود با افراد خیلی زیادی در ارتباط هستند و اصولاً در میان جمع بودن آن‌ها را آرام می‌کند.

  • افرادی که بسیار مهربانند و به فکر دیگران، هرگز در تصورات فانتزی خود به رابطه‌های خشن، بی‌احساس و آزاردهنده فکر نمی‌کنند زیرا تصور این گونه رویاها هم می‌تواند برای آن‌ها آزاردهنده باشد. آن‌ها ترجیح می‌دهند رابطه‌ای بسیار رمانتیک داشته باشند که هر دو طرف در آن بتوانند به اوج لذت جنسی برسند و به هیچکدام آسیبی وارد نشود.

  • افراد نکته‌سنج، منظم و دقیق در فانتزی ‌های جنسی خود به مکان و موارد حاشیه‌ای توجه بیشتری نشان می‌دادند و می‌خواستند همیشه همه چیز برای آن‌ها به‌صورت روشن و واضح باشد.

  • افرادی که در زندگی عادی بسیار عصبانی می‌شوند و سخت گیرند، اصولاً در فانتزی‌های خود نقش ارباب و حالت سلطه گری را دارند که به این‌گونه می‌توانند مقداری از خشم خود را با این تصورات خالی کرده و به آرامش نسبی برسند.

  • افرادی که استرس زیادی دارند و به‌سرعت دچار تنش می‌شوند، دوست دارند رابطه‌های جنسی بدون تنوع را داشته باشند. رابطه‌هایی که به‌صورت روتین دربیاید. برای آن‌ها خوشایندتر است ‌که بدانند در این رابطه چه اتفاق می‌افتد و چگونه پیش می رود.

دکتر لهمیلر در این تحقیق با نتایج بدست آمده، ثابت کرد که "خود" فرد واقعی با "خود" اویی که در فانتزی‌های جنسی قرار دارد، متفاوت است. اصولاً افراد در فانتزی‌های جنسی خود مواردی را که در وجود خود نمی‌پسندند، داخل نمی‌کنند و خود را عاری از آن‌ها تصور می‌کنند. همین موضوع می‌تواند به آن‌ها حس بسیار بهتری بدهد.

همچنین در فانتزی‌های جنسی افراد خود را روتوش می‌کنند به این معنی که سن خود را به سن ایده‌آل می‌رسانند، فرم بدنی خود را شبیه به مانکن‌ها می‌کنند، مواردی که به نظر آن‌ها در جسم‌شان به‌صورت نقص است، در این گونه رویاها حذف کرده و اندام‌های تناسلی خود را بسیار اغراق گونه تصور می کنند.

نکته: با توجه به آمار این تحقیق می‌‌توان گفت تنها گروهی که شخصیت خود را در فانتزی‌های جنسی زیاد تغییر نمی‌دهد و خود حقیقی با خود فانتزی رویا برابر است، افراد وسواسی و سخت‌گیر هستند.

از رویا تا واقعیت

برای عده زیادی این سوال پیش می‌آید که "آیا ما می‌توانیم در مورد فانتزی‌های جنسی خود با شریک عاطفی مان صحبت کنیم؟" روان‌شناسان در این مورد می‌گویند جواب این سوال بستگی به شرایط دارد. این‌که شما بتوانید در مورد فانتزی‌های جنسی خود و خواسته‌های مورد علاقه جنسی، با شریک عاطفی تان صحبت کنید یک گام بسیار مؤثر در تحکیم روابط و بهبود شرایط جنسی شما است اما برای بیان فانتزی‌های جنسی خود بسیار محتاطانه عمل کنید.

می‌توانید از بیان تمایلات جنسی ساده خود شروع کنید و هنگامی‌که به این نتیجه رسیدید که او آماده شنیدن فانتزی‌های جنسی شما است، آن‌ها را با او درمیان بگذارید. بعضی از فانتزی‌های جنسی فقط در حد رویا زیبا هستند و اگر به حقیقت تبدیل شوند پایه‌های زندگی را ممکن است از بین ببرند و سست کنند. مانند سکس های بی‌بندوبار مانند رابطه‌های گروهی. بهتر است هر فانتزی جنسی را که می‌خواهید امتحان کنید با توافق دو نفر و با بررسی همه جوانب و اثرات منفی و مثبت آن و با تفکر کامل صورت بگیرد. اگر بتوانید فانتزی‌های سالم و زیبای جنسی خود را شناخته و آن‌ها را با شریک عاطفی خود امتحان کنید و حتی به آن پر و بال دهید، مطمئن باشید در زندگی خود هرگز به یکنواختی و افسردگی نخواهید رسید.

بیشتر بخوانید:

طلاق عاطفی 
  مازوخیسم جنسی
  مکمل جنسی زنانه
  تغییر جنسیت

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری