منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
رژیم های عجیب لاغری
رژیم های عجیب لاغری

رژیم های عجیب لاغری

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۶-۰۸
زمان مورد نیاز:
10 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۶-۰۸
در این مقاله میخوانید:

رژیم های دروغین را بشناسید و از آن‌ها دوری کنید

با توجه بیشتر افراد جامعه به سمت تناسب اندام و لاغری، متأسفانه سودجویان به این عرصه ورود کرده‌اند و با ارائه قرص‌ها، شربت‌ها و رژیم های اشتباه، سلامت افراد جامعه را مورد تهدید قرار داده‌اند. هنگامی که آگاهی‌های مردم در مورد یک موضوع کم باشد و یا اطلاعات اشتباه به آن‌ها داده شود، امکان ورود افراد سودجو براحتی فراهم می شود. اما اگر افراد در رابطه با روش‌های اصولی کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام بدانند، خواهند دانست بسیاری از داروها و رژیم هایی که ارائه می شود، پایه علمی نداشته و می‌تواند در طولانی‌مدت سلامت آن‌ها را به خطر بیندازد.

ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی از رژیم‌های چندش آوری بگوییم که ارائه شده‌اند و بر خلاف انتظار افراد زیادی به آن‌ها روی آوردند درحالی‌که با کمی آگاهی متوجه بیهوده و خطرناک بودن این رژیم‌ها خواهید شد پس برای بررسی این رژیم‌ها ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید. افرادی که چاق هستند، زندگی سختی را می‌گذرانند و از لحاظ جسمی و روحی آسیب‌های زیادی را می‌بینند. در نتیجه چاقی برای آن‌ها یک معضل بزرگ است و آرزوی رسیدن به تناسب اندام و لاغری را دارند.

از آنجایی که افراد زیادی هستند که نمی‌خواهند به یک متخصص تغذیه مراجعه کرده و رژیمی بر پایه سلامت و اندام خود دریافت کنند و همچنین حوصله انجام حرکات ورزشی را ندارند، راه‌های کوتاه اما پر خطر را امتحان می‌کنند که می‌تواند در نهایت مرگ‌بار باشد. طبق آمار منتشرشده از سوی سازمان جهانی بهداشت، حدود سی درصد از جمعیت جهانی مبتلا به چاقی مفرط هستند.

چاقی تنها زیبایی ظاهری را از بین نمی‌برد بلکه می‌تواند خود عامل بروز بیماری‌هایی چون بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، کبد چرب و موارد دیگر باشد و حتی در مواردی چاقی منجر به مرگ شده است درنتیجه افراد چاق بسیار مستعد فریب خوردن در رابطه با لاغری هستند. ما در ادامه رژیم‌های عجیب و عجیب را بررسی خواهیم کرد که توسط سودجویان وارد عرصه لاغری شده‌اند.

رژیم لاغری

رژیم توپ پنبه ای

“احساس گرسنگی زیادی دارید؟ به هیچ صورت سیر نمی‌شوید؟ پنبه بخورید! پنبه هیچ کالری ندارد و بعد از مدتی به مزه آن معتاد خواهید شد!” بله به همین عجیبی و غیر قابل باور بودن این رژیم در بین مردم رواج پیدا کرد و به‌راحتی آن را انجام می‌دادند و حتی عده ای در رابطه با این‌گونه وزن کم کردن اعتقاد داشتند راحت‌ترین رژیم لاغری را یافته اند! فرد رژیم گیرنده هنگام احساس گرسنگی، تکه‌های کوچک پنبه را در آب لیمو قرار می‌داد و پس از مزه‌دار شدن، آن‌ها را می‌خورد و احساس سیری می‌کرد. اما آن‌ها نمی‌دانستند که چه عواقبی به دنبال این نوع رژیم عجیب وجود دارد. انسداد روده‌ها شایع‌ترین عارضه خوردن پنبه است.

رژیم کرم کدو

درست است! رژیمی که نام آن هم می‌تواند وحشت‌آفرین باشد. البته افرادی که به سمت این رژیم روی آوردند نمی‌دانستند چه چیزی را دریافت می‌کنند. در اواخر قرن بیست این رژیم وارد بازار شد و تولید کنندگان این رژیم قرص‌هایی را در اختیار مردم قرار می‌دادند که باعث لاغری می شد و شعار آن‌ها “بیشتر خوردن و لاغر شدن” بود. اما پس از مدتی جریان پشت پرده این قرص‌های لاغری نمایان شد.

این افراد سودجو تخم کرم‌های کدو را داخل کپسول‌ها قرار داده و به مردم ناآگاه می‌فروختند. آن‌ها عقیده داشتند برای لاغری نیازی به رژیم های سالم نیست زمانی ‌که انگل‌های گرسنه می توانند برای از بین بردن چربی‌ها بسیار مناسب باشند! با خوردن این قرص‌ها تخم های کرم کدو در بدن فرد، رشد کرده و به طول نسبی هفت متر و نیم می‌رسید و فرد مصرف کننده را در معرض خطرات بسیار شدیدی قرار می داد. عوارضی چون تشنج، زوال عقل، مننژیت، کیست‌های مغزی، کیست‌های نخاعی و کیست‌های چشمی.

رژیم خیالی

در این رژیم از رنگ‌ها استفاده می‌شود تا تاثیر رنگ بر روی مغز، احساس سیری به فرد بدهد. یکی از رنگ‌هایی که تحقیقات ثابت کرده اشتها را کمتر می‌کند، رنگ آبی است درنتیجه عینک‌هایی به رنگ آبی ساخته شد تا افراد با زدن آن‌ها اشتهای خود را از دست بدهند. البته تاثیر رنگ بر اشتها امری اثبات شده است اما نمی‌توان از آن به‌عنوان یک رژیم استفاده کرد بلکه می‌تواند کمک کننده ای در کنار یک رژیم غذایی سالم باشد آن هم نه به صورت زدن عینک که رنگ‌ها را از بین ببرد و شما همه چیز را به شکل رنگ آبی ببینید! رنگ آبی نمی‌تواند گرسنگی حقیقی شما را از بین ببرد و یا چربی سوزی را برای شما افزایش دهد.

رژیم سیگار

در این رژیم افراد به کشیدن سیگار در هنگام گرسنگی تشویق می شوند! پایه گذاران این رژیم عقیده بسیار مسخره ای داشتند و می‌گفتند “پرخوری می‌تواند باعث مرگ شود اما کشیدن سیگار در نهایت منجر به سرطان ریه می شود!” تنها این شعار به ما می‌فهماند چه افرادی پشت پرده این رژیم هستند. یک بازی کثیف از سمت مافیای دخانیات که نگاهی سودجویانه به جیب مردم دارند.

رژیم لاغری

رژیم سرکه

در رژیم سرکه که فردی به نام لرد بایرون آن را پایه‌گذاری کرد فرد روزانه مقدار زیادی سرکه در کنار برنامه غذایی خود مصرف می‌کند. برنامه غذایی هم شامل دو فنجان چای و یک تخم‌مرغ خام در هر وعده غذایی است با میان وعده سرکه! در این شرایط فرد به بی‌اشتهایی دچار می‌شود البته با عوارضی تلخ. این رژیم می تواند باعث اسهال و استفراغ مزمن شود و سلامت فرد را با دفع ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مورد ضروری بدن، از بین ببرد.

رژیم گراهام

رژیم گراهام توسط یک روحانی کلیسای پروتستان رواج پیدا کرد. او فردی گیاه‌خوار بود اما عقیده داشت که در کنار رژیم گیاه‌خواری باید رابطه جنسی بسیار پایین بیاید و حتی قطع شود! به نظر او رابطه جنسی اشتهای افراد را بیشتر کرده و باعث چاقی های شکمی می‌شود. البته این رژیم از نظر قانونی ممنوع شد اما افرادی هنوز هم بر این عقیده‌اند که برای لاغر شدن رابطه جنسی را کنار بگذارند در حالی که رابطه جنسی سالم خود می تواند باعث چربی سوزی شود.

رژیم جویدن

پایه‌گذار این رژیم فردی به نام فلچر بود که به او جونده‌ی بزرگ می‌گفتند. فلچر توانسته بود کاهش وزن بسیار زیادی را داشته باشد برای گرفتن این رژیم لقمه‌های غذای خود را ۳۲ بار می جوید و سپس آن را بیرون می‌انداخت اما پس از مدتی بعلت نرسیدن مواد غذایی مورد نیاز بدن به مشکلات بسیار زیادی دچار شد به طوری که بیمه او لغو گشت. اما همچنان افرادی هستند که این رژیم را به صورت دیگری دنبال می‌کنند. به طور مثال استفراغ عمدی یا خوردن قرص های مسهل که همه این موارد از نظر پزشکی مردود و خطرناک است.

رژیم سلفون

یک رژیم عجیب دیگر پوشاندن بدن با سلفون بود. افرادی که پایه گذار این رژیم بودند عقیده داشتند به این صورت چربی سوزی بسیار بالا می‌رود و فرد لاغر می‌شود. درست است در این شرایط فرد دچار کاهش وزن می‌شد اما این کاهش وزن به علت از بین رفتن آب بدن و کم آبی است. امروزه هم افراد زیادی این رژیم را با بستن انواع مختلف کمربندهای لاغری و یا پوشیدن لباس‌های پلاستیکی در روز انجام می‌دهند اما باید بدانند چیزی که در کاهش وزن آن‌ها از بین می‌رود توده‌های چربی نیست بلکه آب بدن است که می‌تواند بسیار خطرناک باشد از عوارض این رژیم می‌توان به کم‌آبی شدید بدن، کاهش حجم خون، اکسیژن رسانی ناقص به سلول‌ها، سرگیجه و ضعف، کما و در مواردی مرگ، اشاره کرد.

بیشتر بخوانید:

ورزش های ضد گرسنگی 
  آب کردن پهلو
  رنگ ها و اشتها
  افزودنی های خطرناک

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری