منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
مردان بی تعهد را بشناسید!
مردان بی تعهد را بشناسید!

مردان بی تعهد را بشناسید!

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۶-۰۱
زمان مورد نیاز:
9 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۶-۰۱
در این مقاله میخوانید:

نشانه های یک مرد بی تعهد به زندگی و همسر کدامند؟

در امر ازدواج و رابطه های جدی، یکی از مهم ترین مواردی که می تواند رابطه ای سالم و طولانی مدت را رقم بزند، تعهد دو طرف و مسئولیت پذیری آنها است. بی تعهدی می تواند یک رابطه عاشقانه را خیلی زود به سمت سردی و جدایی بکشاند. در دوره‌های قدیم‌تر ازدواج به این صورت بود که خانواده پسر، دختر را پسندیده و برای خواستگاری پیش‌قدم می‌شدند و شاید هیچگونه شناختی بین پسر و دختر وجود نداشت. اما امروز با بیشتر شدن ارتباطات، در بیشتر مواقع دختر و پسر قبل از ازدواج فرصت این را دارند که همدیگر را بشناسند.

اگر این دوره آشنایی اصولی پیش نرود، اشتباه مشکل‌سازی به وجود می‌آید که همان وابستگی و دل‌بستگی دختران و پسران است. ایجاد وابستگی در دوران شناخت، فرد را از تصمیم گیری عاقلانه باز می دارد در این حالت احساسات جایگزین منطق می شوند. بعضی از مردان تعهد کمتری نسبت به زندگی دارند البته در زنان هم وجود دارد اما بحث امروز ما در مورد این معضل در مردان است. این دسته از مردان دوست داراند درازمدت در کنار کسی که او را دوست داراند بمانند اما تعهدی نسبت به او نداشته باشند.

برای افرادی که در رابطه با چنین مردانی هستند، سوالاتی ایجاد می شود مانند "آیا او من را دوست دارد؟ آیا می‌توانم به قول و قرار های او اعتماد کنم؟" و موارد دیگر که می‌توانند نشان‌دهنده تردید ذهنی باشند. ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی در رابطه با ویژگی‌های مردانی بگوییم که به سختی زیر بار تعهد می روند و از مسئولیت‌های زندگی فراری هستند درنتیجه با دیدن این ویژگی‌ها در یک فرد بهتر است به فکر ایجاد یک رابطه جدی با او نباشید.

اگر اطلاعات کمی در مورد آن‌ها دارید

به طور کلی برخلاف زنان، مردان تمایلی به ابراز احساسات خود ندارند و همچنین افکار و ذهنیات خود را به سختی با دیگران به اشتراک می‌گذارند. می‌توان گفت کمتر مردی پیدا می‌شود که به‌راحتی احساسات خود را بروز دهد اما هنگامی که یک رابطه بین زن و مرد به مراحل جدی‌تری می‌رسد، این حالت در مردان کاهش پیدا می‌کند. آن‌ها می توانند با زنی که قرار است زندگی را با او بسازند، ساعت‌ها در مورد احساسات و افکار خود صحبت کنند و از انگیزه‌ها، امیدها، آرزوها و اهداف خود در آینده بگویند.

مردانی که تنها به دلیل گذراندن روزها و یا نجات پیدا کردن از تنهایی، یک رابطه را شروع کرده و در آن جدی نیستند، اصولاً در مورد جزئیات با طرف مقابل صحبت نمی‌کنند و سعی می کنند خود واقعی را پنهان کنند. هنگامی‌که یک مرد درمورد اهداف و افکار و احساسات خود با یک زن صحبت می‌کند، یعنی در حال سرمایه‌گذاری کردن بر روی اوست و به طور جدی به ادامه رابطه فکر می کند.

نکته: هنگامی که می‌خواهید بدانید مرد طرف مقابل شما به زندگی و رابطه شما متعهد است یا خیر، کمی فکر کنید و ببینید در رابطه با او چه چیزهایی را می‌دانید و تا چه حد از درونیات او باخبر هستید.

مردان بی تعهد

مردی که نمی‌تواند وقتی را برای شما در نظر بگیرد

مردانی که به یک زن بطور جدی فکر می‌کنند و می‌خواهند با او زندگی را تشکیل دهند، همیشه برای او وقت مناسبی پیدا می‌کنند و حتی در میان مشغله‌های خود، وقتی را به شما اختصاص می دهند و هرگز شما را در بی‌خبری و نگرانی نگه نمی دارند. اما مردی که برای احساسات شما احترام قائل نشود، شما را در بی‌خبری نگه دارد و یا وقتی را برای شما در نظر نگیرد، باید بدانید مایل به ادامه این رابطه نیست. در نظر او این رابطه حکم از بین بردن آزادی او را دارد درنتیجه چنین مردی نمی‌تواند با این خصوصیت، وارد یک رابطه جدی، متعهدانه و طولانی مدت شود.

مردانی که به سرعت پیش می روند

مردانی که پس از زمان کوتاهی از آشنایی به شما درخواست رابطه بلند مدت مانند ازدواج می دهند، باید بدانید که هنوز درگیر احساسات بوده و به بلوغ فکری و عقلی کامل نرسیده‌اند و به همین سرعت که به شما پیشنهاد یک رابطه جدی را داده‌اند، به همان سرعت هم از آن دلزده و خسته می شوند. در نتیجه بهتر است چنین مردی را جدی نگیرید مگر اینکه شما را به طور کامل شناخته باشد.

مردانی که کنترل نگاهشان را ندارند

مردی که در حضور یا در غیاب شما بتواند به راحتی به زنان و دختران دیگر نگاه کند، نمی‌تواند برای شما شریک مناسبی باشد. این عدم کنترل نگاه می تواند به مشکلی بسیار بزرگ در زندگی تبدیل شود. درنتیجه بهتر است دور چنین افرادی را خط بکشید که آن‌ها اصولاً به رابطه خود تعهدی ندارند.

مردانی که به طور مرتب انتقاد می کنند

اگر فرد موردنظر شما، خود حقیقی شما را نمی‌پذیرد، مرتب در حال انتقاد کردن است، رفتار و یا گفتار شما را سرزنش می‌کند و بطور جدی سعی در تغییر دادن شما دارد، به درد یک رابطه طولانی مدت نمی‌خورد و به زودی شما را دچار فرسایش و دلزدگی خواهد کرد. بهتر است بدانید چنین مردی در یک رابطه به صورت متعهد و پایدار قرار نمی‌گیرد.

مردان بی تعهد

مردی که از مشکلات خود صحبت نمی‌کند

اگر طرف موردنظر شما حرفی در مورد مشکلات عاطفی، کاری و زندگی خود نمی زند، دلیلی بر غرور مردانه نیست همان‌طور که اشاره کردیم اگر یک فرد در رابطه، برای مرد جدی شود، غرور مردانه خود را وارد این رابطه نکرده و از درونیات و احساسات خود با او صحبت می‌کند و در مورد مشکلات از او مشورت می‌خواهد.

مردی که به دوستان خود اهمیت زیادی می‌دهد

اگر با مردی روبرو شده‌اید که وقت زیادی را به کار می‌گذراند و در اوقات فراغت ترجیح می‌دهد در کنار دوستان خود باشد، بهتر است بدانید به‌هیچ‌وجه فرد متعهدی نیست و با او وارد رابطه نشوید. این افراد هرگز نمی‌توانند زیر بار مسئولیت زندگی رفته و آزادی خود را به داشتن یک رابطه ترجیح می‌دهند.

مردی که مدام تکرار می‌کند رابطه نمی‌خواهد

بهتر است اگر مردی خود می‌گوید که به دنبال یک رابطه نیست این را باور کنید و بدانید او یا با تعهد به یک رابطه مشکل دارد و یا شما را مورد اعتماد خود برای داشتن یک رابطه طولانی‌مدت نمی‌داند. درنتیجه هرگز به دنبال جذب کردن و یا تغییر دادنش نباشید و بسرعت از این رابطه یک‌سویه خارج شوید.

مردی که برای شما کار خاص را انجام نمی‌دهد

مردی که با دید پشتوانه عشقی و احساسی و شریک راه به شما نگاه کند، سعی می کند برای خوشحال کردن شما هر کاری را انجام دهد. منظور از هدایا و یا قرارهای ملاقات عاشقانه هزینه‌بر نیست بلکه هر چیز خلاقانه‌ای که نشان از علاقه او داشته باشد، تعهد او را می‌رساند. اما اگر مردی هیچ علاقه‌ای برای رفتن به سینما و دیدن فیلم در کنار شما و یا خوشحال کردن شما به هر صورت را ندارد، بهتر است این رفتار را پای غرور یا رفتارهای مردانه نگذارید و از این رابطه خارج شوید.

مردی که شما را به خانواده خود معرفی نمی‌کند

اگر شما برای طرف مقابل یک مورد جدی باشید که بخواهد آینده خود را با شما بسازد، علاقه زیادی دارد که شما را بزودی به خانواده خود معرفی کند اما اگر خود شما پیشنهاد این آشنایی را بدهید و او طفره برود، یعنی به طور جدی درمورد شما فکر نمی‌کند. مهم‌ترین مورد در آشنایی دو طرف، شناختن خانواده‌ها و معرفی شدن به آن‌ها است که نباید خیلی طول بکشد به طوری که وارد یک رابطه احساسی شده و اگر به‌درستی پیش نرود، ضربه‌های بزرگ روحی را تجربه کنید. وجود خانواده‌ها می‌تواند رابطه را ایمن ساخته و به شما کمک بزرگی کند. مردی که دوست دارد خانواده اش شما را مورد تایید قرار بدهند، مردی است که می‌خواهد شما برای همیشه در زندگی‌اش بمانید.

 

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری