منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
بایدها و نبایدهای جدید کرونایی
بایدها و نبایدهای جدید کرونایی

بایدها و نبایدهای جدید کرونایی

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۴-۲۵
زمان مورد نیاز:
12 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۴-۲۵
در این مقاله میخوانید:

یافته های جدید در مورد کرونا

این روزها هر لحظه شاهد اطلاعاتی جدید از کووید ۱۹ این ویروس همه‌گیر و کشنده هستیم. مواردی که نشان می‌دهند چه عواملی ممکن است عوارض این ویروس را تشدید کنند و یا کاهش دهند. یافته‌های جدید مربوط به کرونا ویروس ۲۰۱۹ چنان لحظه‌ای شده‌است که همه جهان هر لحظه منتظر خبری جدید از این میهمان ناخوانده است. ازآنجایی‌که بسیاری از خبرها ممکن است مبنای علمی نداشته باشند با انتشار لحظه ای آن ها، تشویش و استرس در بین مردم بیشتر می‌شود. ما در این مقاله می‌خواهیم رویدادهای اخیر در مورد کرونا را به اطلاع شما همراهان عزیز مجله پزشکی برسانیم پس برای دریافت اطلاعات معتبر، ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

این دارو همدستی است برای کرونا

تحقیقات اخیر دانشمندان پرده از همدستی داروی بازدارنده پمپ پروتون (PPI) با کرونا ویروس ۲۰۱۹ برداشت. در این تحقیق که بر روی بیش از ۵۳ هزار امریکایی انجام شد نشان داد که افرادی که مبتلا به بیماری ریفلاکس گوارشی بودند و از داروهای بازدارنده پمپ پروتون جهت کاهش میزان اسید معده شان استفاده می کردند، بیشتر از افراد دیگر به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده اند.

نتیجه تست ۶ درصد از شرکت کنندگان این تحقیق، مثبت اعلام شده و می توان گفت این افراد دو برابر افراد عادی در معرض ابتلا به کووید بودند. همین تحقیق نشان داد دوز مصرفی این دارو هم موثر است و افرادی که روزانه دو بار از این دارو استفاده می کردند، چهار برابر بیشتر از افرادی که روزانه یک بار از این دارو استفاده می کردند، در معرض ابتلا به کرونا ویروس هستند.

داروهای بازدارنده پمپ پروتون (PPI) تولید اسید معده را متوقف می کنند اما با کاهش پیدا کردن اسید معده، مواردی چون عفونت های روده، اسهال و مسمومیت غذایی افزایش پیدا می کند. البته برای بیان قاطع این موضوع محققان نیاز به انجام مطالعات بیشتری را دارند.

یافته های جدید در مورد کرونا

کرونا در کمین سیگاری ها

محققان و پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا بر طبق نتایج بدست آمده از تحقیقات علمی، اعلام کرده اند که ادعای "افراد سیگاری به کرونا مبتلا نمی شوند" تنها یک بازی کثیف از سمت مافیا است و نتایج بدست آمده نه تنها به طور کامل این موضوع را انکار می کند، بلکه نشان می دهد افراد سیگاری بیشتر از افراد عادی در معرض ابتلا به کرونا ویروس قرار دارند.

در این تحقیق گروهی با شرایطی متفاوت از نظر شرایط قلب، قدرت سیستم ایمنی بدن، وزن، دیابت، سیگار کشیدن و بیماری کبدی، مورد بررسی آسیب پذیری پزشکی قرار گرفتند و نتایج نشان داد که افراد سیگاری به نوع شدید با عوارض بیشتر و خطرناک تر کرونا ویروس ۲۰۱۹ مبتلا می شوند و حتی جوان بودن آنها هم نمی تواند عوارض را کنترل کند.

کرونا و سرویس بهداشتی

متخصصین در رابطه با استفاده از سرویس بهداشتی و امکان انتقال کرونا ویروس اعلام کرده اند که تمامی ترشحات یک فرد مبتلا به کرونا ویروس از جمله مدفوع آن، می تواند باعث انتقال این ویروس شود. درنتیجه بهتر است افراد مبتلا و یا مشکوک، از توالت هایی جدا استفاده کنند و بهترین نوع توالت در این دوران، سرویس فرنگی است که می توان قبل از کشیدن سیفون، در آن را بست و سدی برای جلوگیری از انتشار این ویروس به فضای توالت، ساخت.

خطر استفاده از ماسک سوپاپ دار

خطر استفاده از ماسک سوپاپ دار

ماسک سوپاپ دار همدستی دیگر برای کرونا ویروس در این شرایط بحرانی است. فردی که مبتلا به کرونا باشد یا مشکوک به ابتلا، با استفاده از ماسک سوپاپ دار، در هر تنفس خود، ویروس کرونا را در هوا منتشر می کند. حتی زدن ماسک سوپاپ دار خطرناک تر از ماسک نزدن است زیرا افراد با تصور استفاده از ماسک ممکن است فاصله ایمن را رعایت نکرده و به سادگی به این ویروس مبتلا شوند. در نتیجه بهتر است چه افراد مبتلا و چه افراد عادی از ماسک های عادی استفاده کنند. تعداد بالایی از مبتلایان بی عارضه بوده و به راحتی می توانند با این ماسک های سوپاپ دار، افراد دیگر را مبتلا سازند.

راهکارهای برگرداندن حس بویایی پس از ابتلا به کرونا

برای بازگرداندن حس بویایی می‌توان از موارد زیر استفاده کرد:

  • استفاده از مکمل های روی، مس و منیزیم با تجویز پزشک

  • مصرف روزانه مخلوط آب لیمو ترش تازه با عسل

  • استفاده از عصاره سیر جوشانده شده

  • گرم کردن روغن کرچک و روزی چند بار چکاندن یک قطره در بینی

  • استفاده از دمنوش جینکوبیلوبا بصورت روزانه

  • برنامه غذایی کم چرب و سالم

  • بررسی ویتامین هایD ،A و B12و استفاده از مکمل در صورت نیاز

  • استفاده از بخور آب داغ

بیشتر بخوانید:
 فعالیت های کشنده کرونایی 
 غذایی دارویی برای کرونا
  ضدحمله کرونا ویروس
  کرونا و چاق ها
 نوع خفیف کرونا هم خطرناک است
 همدست جدید کرونا

هدف جدید کرونا

 

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری