منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
رابطه مقعدی
رابطه مقعدی

رابطه مقعدی

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۴-۰۳
زمان مورد نیاز:
10 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۴-۰۳
در این مقاله میخوانید:

چه خطراتی در رابطه مقعدی زن و مرد را تهدید می‌کند؟

متاسفانه یکی از روابطی که به اشتباه به روابط جنسی زوجین کشیده شده است، رابطه مقعدی می باشد. تعدادی از مردان لذت زیادی از این نوع رابطه می برند و حتی در مواقعی شریک جنسی خود را وادار به انجام آن می‌کنند. اما همه می دانند که این رابطه چقدر می‌تواند برای زن و مرد خطرناک باشد. حتی خطرناک‌تر از چیزی که ممکن است به آن فکر کنید.

ایجاد خونریزی، پارگی های مقعدی و ابتلا به بیماری‌های عفونی، می تواند از عوارض رابطه مقعدی باشند. این رابطه نه‌تنها در اسلام قابل‌قبول نمی‌باشد بلکه از نظر پزشکی هم رد شده است. ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی از مضرات و خطرات رابطه مقعدی بگوییم پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

رابطه مقعدی در دین

نه‌تنها در دین اسلام بلکه در بقیه ادیان هم به سلامت رابطه جنسی تأکید زیادی کرده‌اند یکی از مواردی که حتماً باید در رابطه جنسی مورد توجه قرار گیرد، رضایت زوجین است. اگر زن راضی به انجام رابطه مقعدی نباشد، می‌توان گفت بجز ضربه‌های جسمی که به او وارد می شود، تحت صدمات روحی هم قرار می‌گیرد و این در هیچ دینی قابل پذیرش نیست. نه‌تنها در دین بلکه از نظر پزشکی و روانشناسی هم این رابطه منع می شود.

در دین اسلام این رابطه را حرام خوانده‌اند زیرا صدمات را به‌دنبال خود دارد و یکی از مخرب ترین عارضه‌هایی که رابطه مقعدی ایجاد می کند، عدم لذت زن از رابطه جنسی است. زن در این رابطه به ارگاسم نرسیده و به مرور زمان دچار سرد مزاجی و بی میلی می شود. زنی که نتواند در رابطه جنسی احساس لذت کند، کم کم خود را مانند وسیله برای ارضای نیازهای جنسی مرد خواهد دید و این می‌تواند بزرگ‌ترین ضربه به یک رابطه عاطفی باشد.

رابطه مقعدی و مضرات آن

درد در رابطه و سردی زن

رابطه از سمت مقعد درد فراوانی را برای زن ایجاد می‌کند و حتی تا مدت‌ها این عارضه درد باقی می ماند به طوری که زن ممکن است دچار مشکلات حرکتی شود. درد ماندگاری که با هر بار احساس آن، می‌تواند حس انزجار را در زنان بیدار کند.

آلودگی رابطه مقعدی

مقعد را می‌توان یکی از آلوده ترین اندام‌های بدن نامید که میکروب‌های زیادی در آن قرار دارند. هنگامی که دخول انجام می گیرد، این میکروب‌ها می توانند براحتی وارد آلت مردانه شده و باعث عفونت شوند. درحالی‌که رابطه اگر از راه واژن باشد، باعث این مشکلات نمی‌شود و ترشحات واژن خود می توانند عاملی برای ضد عفونی کردن باشند.

خونریزی و پارگی های ریز

مخاط مقعد نازک‌تر از واژن است و براحتی پاره می‌شود. یکی از راه‌های انتقال ویروس HIV زخم های ریز پوستی است. در غرب یکی از مواردی که باعث شیوع بیماری ایدز شد، رابطه جنسی مقعدی بود. مهم‌ترین چیزی که در این رابطه تهدیدکننده است تماس خونی مستقیم و همچنین مواد آلوده داخل مقعد است. اگر یکی از شریک‌های جنسی مبتلا به HIV باشد، انتقال از رابطه مقعدی بسیار بالا است.

فشار به آلت تناسلی مردانه

ماهیچه های مقعد حلقوی هستند و هنگامی‌که مرد به ارگاسم رسیده و مایع منی می خواهد از آلت تناسلی مرد خارج شود، این ماهیچه های حلقوی فشار خود را به آلت تناسلی زیاد کرده و ممکن است مایع منی به عقب برگردد و باعث اختلال در عملکرد کیسه های منی و غده پروستات شوند که عوارض زیادی را به دنبال دارد.

رابطه مقعدی و مضرات آن

عفونت

یکی از مواردی که در رابطه‌های جنسی مقعدی دیده می شود، عفونت است. حلقه خروجی مقعد به مانند واژن ساخته نشده است که بتواند در مقابل حرکات رفت و برگشت آلت تناسلی مردانه، انعطاف داشته باشد درنتیجه به راحتی دچار خراش شده و خون‌ریزی می‌کند. ممکن است شما نتوانید با چشم این خون‌ریزی‌ها را مشاهده کنید یا خراش‌ها و بریدگی‌ها را ببینید، زیرا آن‌ها در بافت‌های زیری اتفاق می‌افتند.

همچنین ممکن است نوک آلت تناسلی مردان هم در این رفت و برگشت‌هایی که با فشار بیشتری انجام می‌شود، خراش ببیند و وجود این خراش ها در آلت تناسلی مردانه و مقعد زن، باعث راحتی در دریافت ویروس و ابتلا به عفونت می شود. رابطه مقعدی زخم‌های ریزی را به وجود می‌آورد که حتی اگر نبینید یا دردی را احساس نکنید، یک محیط بسیار مناسب برای تکثیر و پرورش ویروس ها و باکتری ها هستند که می‌توانند باعث ایجاد عفونت‌های روده‌ای، دستگاه گوارشی و ایدز شوند.

گشاد شدن مقعد

هنگامی که رابطه جنسی مقعدی به طور مکرر انجام شود، دهانه مقعد گشاد تر شده و چین هایی که در مخاط مقعد وجود دارند، به مرور از بین می‌روند درنتیجه ممکن است زن مبتلا به بی‌اختیاری مدفوع شود.

عفونت واژن

ازآنجایی‌که مقعد به واژن نزدیک است از این طریق ممکن است ویروس‌ها و باکتری‌ها به واژن منتقل شده و مواردی چون عفونت مثانه، عفونت کلیه، اختلال در عملکرد کلیه، تب‌خال و زگیل تناسلی را ایجاد کند. حتی در مواردی ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند.

بیشتر بخوانید:
عمل ترمیم پرده بکارت  
  حاملگی بدون دخول
  رابطه جنسی چند بار؟
  نشانه های سرطان

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری