منو
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
بوتاکس یا فیلر لب؟
بوتاکس یا فیلر لب؟

بوتاکس یا فیلر لب؟

تاریخ انتشار:
3 اردیبهشت 1399
زمان مورد نیاز:
8 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
3 اردیبهشت 1399
مقالات عمومی
در این مقاله میخوانید:

در مورد بوتاکس لب و عوارض آن بیشتر بدانید

لب و زیبایی لب ها یکی از مواردی است که در نگاه اول به چشم می آید. برای زیباتر کردن لب ها راه های مختلفی وجود دارد مانند بوتاکس یا فیلر لب. زنان علاقه بسیار زیادی به زیبایی ظاهری خود دارند و از قدیم‌الایام تا کنون هر کاری را انجام می‌دادند تا زیباتر به نظر برسند. کارهایی که ممکن است بعضی از آن‌ها برای سلامتشان مضر باشد یا همراه با دردی زیاد اما باز شاهد این هستیم که درخواست  زنان برای انجام عمل های زیبایی‌ روزبه‌روز درحال افزایش است.

بوتاکس لب و عوارض آن

زیبایی برای همه ما می‌تواند یک مورد مهم و حائز اهمیت باشد اما بهتر است قبل از انجام هر عملی برای زیباتر شدن، عواقب و عوارض آن را بدانیم و با آگاهی کامل انتخابش کنیم. ما در این مقاله می‌خواهیم برای شما همراهان عزیز مجله پزشکی در مورد بوتاکس لب و همچنین عوارض آن صحبت کنیم و مقایسه ای بین بوتاکس و فیلر لب داشته باشیم تا شما بتوانید با کسب آگاهی‌های درست، بهترین انتخاب را برای زیباتر شدن لب هایتان داشته باشید.

تعریف زیبایی در هر دوران می‌تواند با دوران دیگر متفاوت باشد. گاهی چاقی زیباست و گاهی لاغری. امروزه لب‌ها به صورت حجیم و برجسته، خواهان بیشتری دارند و در دنیا متخصصین پوست و زیبایی به دنبال راه‌هایی برای برجسته‌تر کردن لب‌ها هستند بگونه ای که عوارض کمتری را داشته باشد.

بوتاکس لب و عوارض آن

بوتاکس لب

برای پر کردن لب‌ها اصولاً از فیلر لب و همچنین بوتاکس استفاده می‌شود که ما در این مقاله به بوتاکس لب می پردازیم. بوتاکس یک ماده ای است که به ماهیچه ها تزریق می‌شود. در اولین مراحل بوتاکس، متخصصین زیبایی آن را برای رفع چین و چروک‌ و خط های عمیقی که با بالا رفتن سن بر روی صورت شکل می‌گرفت، استفاده می کردند مانند خط اخم و چین‌ و چروک پیشانی و اطراف چشم.

اطراف دهان ما یک ماهیچه حلقوی قرار دارد. ماهیچه‌ای که حرکت‌های لب و  دهان را کنترل می‌کند. بوتاکس به این ماهیچه تزریق می‌شود و باعث اختلال در عملکرد این ماهیچه شده به گونه ای که دیگر نتواند لب را بطور کامل در جای خود نگه دارد. درنتیجه لب می‌تواند به سمت پایین و بالا متمایل شود. درحقیقت می‌‌توان گفت تزریق بوتاکس به این ماهیچه حلقوی، این توهم را به بیننده می‌دهد که لب‌ها درشت‌تر شده‌اند و در اصل بوتاکس، جلوه لب‌های شما را زیباتر می‌کند ولی در حجم لب‌های شما تغییری ایجاد نمی کند.

بوتاکس لب و عوارض آن

لبخندهای زیبا

امروزه  لبخندی که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، لبخند لثه‌ای است. یک نوع لبخند که هنگام نمایش آن لثه در دندان‌های بالا هم قابل رویت است. بوتاکس می‌تواند هم‌چنین لبخندی را ایجاد کند. این مورد به اثبات رسیده و در مقاله‌ای در ژورنال دهان و دندان آمریکا هم به چاپ رسیده است.

برای شکل‌گیری این لبخند بوتاکس به قوس دوبخشی لب بالایی، تزریق می‌شود. درنتیجه ماهیچه حلقوی در آن ناحیه ضعیف شده و هنگام لبخند زدن، لب می‌تواند مقدار بیشتری از لثه را به نمایش بگذارد و این امر باعث می‌شود که لب‌ها بزرگ‌تر دیده شوند و هم لبخند شما زیباتر شود.

انتظارات موجه از بوتاکس

چیزی که شما پس از بوتاکس انتظار دارید، لب‌هایی زیباتر و حجیم‌تر است. می توانید مطمئن باشید که به ظاهر زیباتر لب ها می رسید. عوارض بوتاکس برای شما کمتر از روش‌های تزریقی دیگر است اما چیزی که اهمیت دارد اینست که بوتاکس هم مانند درمان‌های  تزریقی زیبایی، موقت می باشد. ماندگاری بوتاکس لب به طور میانگین می‌تواند بین ۳ تا ۴ ماه باشد درنتیجه نمی‌توان آن را یک درمان قطعی برای حجیم شدن لب‌ها دانست.

بوتاکس لب و عوارض آن

فیلر لب و بوتاکس

خیلی مواقع تزریق بوتاکس و پرکننده‌های لب را کنار هم استفاده می‌کنند و یا آن‌ها را با هم شبیه می‌دانند اما در حقیقت پرکننده‌ها و بوتاکس، هم از نظر عملکرد و هم مدت زمان نتیجه و هم هم هزینه با همدیگر متفاوت هستند. در ادامه تفاوت‌های آن‌ها را به طور کلی بیان می‌کنیم.

فیلر یا پرکننده‌های لب چند نوع در بازار موجود است مانند ولیلا، ژوویدرم و ولور که بیشتر از محصولات دیگر استفاده می شوند. همه این محصولات می‌‌توان گفت از ماده‌ای به نام هیالورونیک اسید تشکیل شده اند. هیالورونیک از مواد طبیعی بدن است که داخل بدن وجود دارد. هیالورونیک اسید باعث افزایش حجم اون بافت تزریقی می شود.

فیلرها مستقیماً به لب تزریق می‌شوند و درست پس از تزریق، حجم و ظاهر لب‌ها تغییر می‌کند و برجسته‌تر می‌شوند. البته پس از گذشت مدت زمانی که می‌تواند به‌طور میانگین از ۶ ماه تا ۱ سال باشد، هیالورونیک اسیدها بطور طبیعی جذب بدن می‌شوند. می‌‌توان گفت اثر ماندگاری فیلرها تقریباً ۲ برابر بوتاکس است. هنگام تزریق فیلر لب اگر حجم بدست آمده خوشایند شما نبود، می‌توانید با هیالورونیداز که یک نوع آنزیم است، اثر آن را از بین ببرید.

اگر بخواهیم بوتاکس و فیلر لب را از نظر هزینه بررسی کنیم، باید بگوییم فیلر لب هزینه بسیار بالاتری دارد. آن‌ها به صورت سرنگ‌هایی با سی سی مشخص به فروش می‌رسند که با دستمزد جراح پلاستیک یا متخصص پوست که این کار را برای شما انجام می دهد، هزینه بالایی می شود که البته بستگی به ماده استفاده شده، مقدار سی سی موردنیاز و همچنین مکان جغرافیایی این مبلغ می‌تواند بسیار متغیر باشد.

تفاوت مهمی که بین بوتاکس و پرکننده لب وجود دارد این است که بوتاکس حجم لب را تغییر نمی‌دهد و تنها با تزریق به ماهیچه حلقوی دور لب، قدرت پیشروی به لب‌ها را به سمت بالا و پایین می دهد. اما فیلر لب حقیقتاً به خود لب تزریق شده و باعث حجیم شدن آن‌ها می‌شوند.

اثرات بوتاکس بعد از ۳ تا ۴ ماه از بین می‌رود البته می‌‌توان این مورد را یکی از مزیت‌های بوتاکس دانست تا کسانی که می‌خواهند تغییری در لب خود به‌صورت دائم ایجاد کنند، اول بوتاکس لب را امتحان کرده و اثر آن را بر روی ظاهر خود بسنجند و اگر از آن خوش‌شان آمد، این دفعه به فکر راه های دائمی تری باشند.

بوتاکس زمان کمی می برد و فردی که به لب‌های او بوتاکس تزریق شده است، می‌تواند سریعا به کار های روزمره خود برگردد. در مقایسه کلی بین فیلر لب و بوتاکس می‌‌توان به شکل ظاهری لب، هزینه پایین‌تر بوتاکس و کوتاه‌مدت‌تر بودن بوتاکس اشاره کرد.

  

درمان قطعی کبد چرب با داروی گیاهی

کپسول گیاهی کبد چرب موثرترین داروی گیاهی بدون عوارض برای درمان و بهبود کبد چرب و بیماری‌های کبدی است.

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
داغ‌ترین برچسب‌ها