منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
مکمل های جنسی زنان
مکمل های جنسی زنان

مکمل های جنسی زنان

تاریخ انتشار:
۱۳۹۹-۰۱-۰۲
زمان مورد نیاز:
7 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۹-۰۱-۰۲
در این مقاله میخوانید:

چه مواد غذایی می تواند نیروی جنسی زنان را افزایش دهد؟

سلامت جسمی، سن، شرایط روحی، احساس عاطفی، اقتصاد زندگی و … همه این موارد می تواند بر رابطه جنسی شما و شریک زندگی تان تاثیر داشته باشد.

گاهی مکمل ها می‌توانند شرایطی که می‌رود رابطه شما را خراب کند، بهبود بخشند و گاهی هم پیشنهادها و استفاده از مکمل ها نه تنها مشکل شما را حل نمی‌کند، بلکه ممکن است به سلامت شما آسیب برساند. برای این که بهترین تصمیم ها را بگیرید بهتر است از بیان مشکلات خود در این زمینه خجالت نکشید. با پزشک خود مشورت کنید و با تجویز و زیر نظر او مکمل های خاصی را استفاده کنید.

نکته: گاهی ممکن است با تغییر شرایط زندگی، چون ورزش کردن، تغذیه بهتر، کم کردن یا اضافه کردن وزن و… شرایط برای شما بهتر شده و مشکلات جنسی شما برطرف شود.

مکمل جنسی زنان

مکمل ها تاثیری بر روابط زناشویی دارد؟

 همانطور که بیشتر شنیده اید در تبلیغات و آگهی ها، مکمل های جنسی مردانه مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. ممکن است مکملی بر مردان اثرگذاری خوبی داشته باشد اما بدین معنا نیست که زنان هم می‌توانند از آن استفاده کرده و همان اثر مثبت را بگیرند. طبق تحقیقات انجام شده می توان به موارد زیر به عنوان مکمل جنسی موثر در زنان اشاره کرد:

آهن

 زنانی که سطح آهن بدنشان پایین باشد، در تمامی مراحل ارتباط جنسی به مشکل برخواهند خورد. میل جنسی با کمبود آهن اصولاً کمتر شده و ارگاسم به ندرت پیش می آید. زنانی که کمبود آهن دارند هنگامی که مکمل مصرف می کنند متوجه خواهند شد که رابطه احساسی و رابطه جنسی آنها هم رو به بهبود خواهد رفت.

نکته: در استفاده از مکمل آهن نمیتوان زیاده‌روی کرد و حتما باید مقدار آن توسط پزشک مشخص شود. مقدار مجاز مصرف آهن به طور میانگین در روز ۲۰ میلی گرم است و اگر بیشتر از آن شود، ممکن است به بیماری‌های گوارشی چون یبوست بیانجامد و دوزهای بالا حتی خطر مرگ می دهد.

مکمل جنسی زنان

خارخاسک

 خارخاسک یک گیاه دارویی است که تمامی اجزای آن از جمله گل، ریشه و برگ خاصیت دارویی دارند. طبق مطالعه ای که انجام شده به زنانی که میل جنسی پایینی داشتند، به مدت یک ماه هر روز حدود ۵ میلی گرم از این گیاه داده شد و پس از آن درد رابطه جنسی در آن ها پایین آمده، برانگیختگی جنسی شان بیشتر شد و به ارضای کامل جنسی رسیدند.

ماکا یا همان جینسینگ پرویی

جینسینگ را می توان مکمل جنسی زنان نامید. در این رابطه هم پژوهشی صورت گرفت بر روی زنانی که به واسطه مصرف داروهای ضد افسردگی، میل جنسی پایینی داشتند. پس از استفاده از ماکا اثر مثبت آن بر روی بهبود رابطه جنسی د مشاهده شد.

نکته: گیاه ماکا سطح استروژن را بالا می برد در نتیجه افرادی که دچار سرطان هستند یا حساس به هورمون های استروژن، بهتر است از این مکمل استفاده نکنند.

مکمل جنسی زنان

 پاناکس یا جینسینگ آسیایی

 مکمل پاناکس بیشتر در خانم هایی استفاده می شود که به سن یائسگی رسیده و به دنبال میل جنسی آن ها پایین آمده است. در آزمایش دو هفته ای روزانه به خانم هایی که یائسه شده بودند، سه کپسول یک گرمی جینسینگ آسیایی داده شد و در انتها شاهد بهبود میله جنسی خانم های یائسه بودند.

نکته: این مکمل در مردان هم استفاده می شود. البته این مکمل می تواند خواب را کمی بر هم بریزد و اگر خواب نامنظمی دارید، از خوردن این مکمل بپرهیزید.

سخن پایانی

 اگر متوجه شده اید که میل جنسی شما رو به کاهش گذاشته است بهتر است در ابتدا با پزشکتان صحبت کنید. دلایل بسیار زیادی وجود دارند که می توانند بر روی میل جنسی شما اثر مستقیمی داشته باشند که با درمان کردن آنها می توانید مشکل جنسی خود را حل کنید.

 تمامی مکمل ها هنگام استفاده به صورت مداوم، خاصیت دارو را پیدا کرده و می توانند عوارض جانبی داشته باشند. ابتدا پزشک سلامت کلی شما را بررسی می کند و اگر سابقه خاص دارویی یا بیماری دارید با پزشک در میان گذاشته و با توجه به وضعیت سلامت شما، پزشک برای شما یک مکمل انتخاب می کند.

مکمل ها در داروخانه بدون تجویز پزشک هم به مصرف کننده داده می شوند و نظارتی بر روی آنها وجود ندارد در نتیجه بهتر است با فردی آگاه مشورت کنید تا بتواند مواد تشکیل دهنده مکمل را شناسایی کند.

طبق دستور و تجویز پزشک آنها را استفاده کنید و دوز ها را اضافه‌تر یا کمتر نکنید.

 بهتر است برچسب همراه با دارو را به خوبی مطالعه کنید و به هشدارهای آن توجه کنید.

اگر همراه با این مکمل ها داروی خاصی را مصرف می کنید، به پزشک خود اطلاع بدهید چون در بعضی از مواقع مکمل های گیاهی می‌توانند اختلالات دارویی ایجاد کنند.

  

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری