منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
تعیین جنسیت با رژیم غذایی!
تعیین جنسیت با رژیم غذایی!

تعیین جنسیت با رژیم غذایی!

تاریخ انتشار:
۱۳۹۸-۱۲-۰۴
زمان مورد نیاز:
8 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۸-۱۲-۰۴
در این مقاله میخوانید:

تصمیم به بارداری، نقطه عطف زندگی هر زن و شوهری است که می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. بعضی از والدین دوست دارند که فرزند آنها دختر باشد و عده ای دیگر به پسر دار شدن علاقه بیشتری نشان می دهند. تحقیقات زیادی نشان داده که رژیم های غذایی می توانند در جنسیت فرزند شما تاثیر داشته باشند که ما در این مقاله می‌خواهیم شما را با این مواد غذایی آشنا کنیم.

نکته های مهم جنسیت فرزند با رژیم غذایی

 نکته اول: تاثیر رژیم غذایی بر جنسیت فرزند فقط تا قبل از لقاح است و پس از آن دیگر نمی تواند تاثیری داشته باشد.

 نکته دوم: رژیم غذایی می تواند درصد پسر بودن یا دختر بودن جنین را بالا ببرد اما نمی تواند تضمینی صد در صدی برای تعیین جنسیت باشد. برای رسیدن به جواب های قطعی و تضمینی می توانید راه های جراحی را امتحان کنید که به نظر بسیاری از پزشکان راه های خطرناک و پر از عوارضی هستند.

 رژیم های مناسب برای دختر دار شدن

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید حتماً فرزندتان دختر شود، بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:

 در برنامه های غذایی خود از لبنیات، تمشک و توت فرنگی به علت داشتن کلسیم بالا استفاده کنید.

در وعده‌های غذایی خود از ماهی، پنیر، ماکارونی، لوبیا سبز و خیار استفاده کنید.

حتماً در روز یکبار از مواد غذایی گوشت بره، خربزه، ذرت و مرغ استفاده کنید.

 در هیچ شرایطی از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.

بر طبق یافته های پزشکی کروموزوم های حاوی X که عامل دختر شدن جنین است در محیط اسیدی می تواند بهترین فعالیت را داشته باشد. اسپرم هایی که کروموزوم X دارند، می توانند عمر طولانی تری نسبت به اسپرم هایی که کروموزوم Y دارند، داشته باشند.

اسپرم های دارای کروموزوم Y در محیط اسیدی نمی توانند فعالیت داشته باشد. در نتیجه اگر محیط را اسیدی کنیم، اسپرم های دارای کروموزوم X شانس لقاح بیشتری را پیدا می‌کنند. البته این که محیط را اسیدی کنید بدین معنی نیست که همه مواد غذایی اسیدی را استفاده کنید و فقط از همین رژیم ها باید پیروی کنید. با استفاده بی رویه از مواد غذایی اسیدی تعادل PH بدن را بر هم می ریزد که خطرناک است.

رژیم پسر دار شدن

اگر دوست دارید فرزند شما پسر باشد به توصیه های زیر عمل کنید:

صبحانه بخورید. طبق تحقیقاتی که در بریتانیا انجام شد رژیم غذایی ماه اول ۷۴۰ نفر زن باردار بررسی شده و نتیجه به اینگونه بود: ۶۰ درصد از زنانی که صبحانه کاملی می خوردند دارای جنین پسر شدند و تعداد زیادی از زنانی که صبحانه نمی خوردند دارای فرزند دختر شدند.

 البته هنوز این ایده به طور قطعی ثابت نشده و در دست آزمایش است.

غذاهای پرکالری تری بخورید. اگر قبل از تخمک گذاری زنان دارای رژیم پرکالری تری باشند، احتمال اینکه فرزندشان پسر باشد بیشتر می شود. غذاهای پر کالری و مواد غذایی قندی اسپرم های حاوی کروموزوم Y را بهتر نگهداری می کنند.

مرغ، مغزیجات و آجیل بخورید.

در طول روز آب زیادی بنوشید.

 در برنامه غذایی خود مصرف میوه و سبزیجات را بالا ببرید. میوه و سبزیجات با خصوصیاتی که دارند، محیط اسیدی را تعدیل کرده و ترشحات واژن را در حالت قلیایی قرار می دهند.

بهتر است غذاهای شور را کنار بگذارید.

نکته: تصور اشتباهی در بین عامه مردم رایج است که فکر می کنند خوردن غذاهای شور به فرزند آوری پسر کمک می‌کند در صورتی که دقیقاً خلاف آن ثابت شده است.

اثر رژیم غذایی مردان در تعیین جنسیت فرزند

حرف که از جنسیت فرزند می شود، نگاه ها به سمت مادر چرخیده می‌شود در صورتی که نقش اساسی را پدر دارد. در مورد رژیم غذایی هم اسیدی یا قلیایی بودن واژن مادر نقش بسیار بزرگی دارد ولی رژیم غذایی پدر هم اثر مثبت و مستقیمی بر روی تعیین جنسیت جنین می‌گذارد. با استفاده از توصیه های زیر می توانند به اسپرم های حاوی کروموزوم Y که ضعیف تر از اسپرم های حاوی کروموزوم X هستند کمک کنید تا زنده بمانند.

صدف را وارد برنامه غذایی خود کنید. اگر بتوانید روزانه صدف را مصرف کنید، حداقل ۴ میلی گرم روی را به بدن خود وارد می‌کنید. روی باعث افزایش سطح تستوسترون شده و سیستم تولید مثل را تقویت می کند.

 قبل از نزدیکی به نیت بچه دار شدن قهوه غلیظ بنوشید. قهوه باعث می‌شود انرژی اسپرم ها بالا برود.

نکته: مسلماً وجود پسر و دختر در هرخانواده‌ای لازم و ضروری است و سلامت کودکان از اهمیت ویژه و بالاتری برخوردار است اما اگر دوست دارید جنسیت خاصی از فرزند را داشته باشید، بهتر است به رژیم های غذایی خود به صورت جدی‌تری نگاه کنید و همراه با آن از توصیه‌های پزشکی هم بهره ببرید.

انجام سونوگرافی در چند ماه پیاپی و تعیین زمان تخمک گذاری یک راه علمی در کنار رژیم غذایی است. اسپرم های حاوی کروموزوم Y در مدت زمان کمتری زنده می مانند و اگر دقیقاً در روز تخمک گذاری نزدیکی صورت بگیرد، احتمال پسر دار شدن جنین بیشتر می شود و بالعکس اگر دختر می خواهید بهتر است، از دو روز مانده به آزادسازی تخمک، نزدیکی داشته باشید تا اسپرم های Y از بین رفته باشند.

  

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری
الهام
۱۳۹۹-۰۳-۲۶
پاسخ
0
0
پاسخ
نظری ندارم دوتادختردارم ازخدا میخام ی پسرهم اگ قسمتمه بده همه رانوشتم نمیدونم واقعا چی بگم ولی خودم همسرم دلمون ی پسرم میخاد
NULL
۱۳۹۹-۰۳-۲۶
پاسخ
0
0
پاسخ
@الهام
دوست عزیز این راهکارها را هم مد نظر داشته باشید
تعیین دقیق تخمک گذاری و انجام رابطه درست در همان زمان
قلیایی کردن محیط واژن چون اسپرم های مولد پسر در محیط های اسیدی می میرند
و یک رژیم غذایی مناسب