منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
برقراری رابطه جنسی در قاعدگی
برقراری رابطه جنسی در قاعدگی

برقراری رابطه جنسی در قاعدگی

تاریخ انتشار:
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
زمان مورد نیاز:
6 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۸-۱۱-۲۹
در این مقاله میخوانید:

همانطور که همه ما شنیده ایم رابطه جنسی و نزدیکی زن و شوهر در دوران عادت ماهیانه، از نظر اسلام منع شده‌است. ما در این مقاله می‌خواهیم به عوارض این عمل بپردازیم و دلیل علمی این ممنوعیت را با شما در میان بگذاریم.

مضرات نزدیکی و رابطه جنسی در دوران قاعدگی

بیشتر عوارض منفی این رابطه به زنان برمیگردد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

این رابطه می‌تواند خونریزی و شدت آن را در زنان بیشتر کند.

دهانه رحم در این دوران باز است و انجام نزدیکی خطر ابتلا به عفونت را بالا می برد.

خطر ابتلا به تبخال های تناسلی در این زمان بسیار بیشتر می‌شود.

احتمال ابتلا به عفونتهای شدید رحمی چون آندومتریوز با نزدیکی در دوران قاعدگی بیشتر می شود.

در دوران قاعدگی بیماری های عفونی مسری بیشتر از هر وقت دیگری می توانند در زنان بوجود بیایند چون خون یک محیط مناسب برای فعالیت و رشد عوامل بیماری های عفونی است و اگر هر کدام از زوجین به یک بیماری عفونی مبتلا باشند، چه میکروبی و چه ویروسی، مانند سیفیلیس، تبخال، سوزاک و کلامیدیا، امکان انتقال این عامل عفونی به طرف مقابل بیشتر می شود.

اگر در این دوران رابطه جنسی برقرار شود، احتمال ابتلا به عفونت های کلامیدیایی بیشتر می شود.

نکته: عفونتی که از آن نام برده می شود تنها به واسطه انجام رابطه جنسی نیست بلکه یکی از طرفین اگر آلوده باشد، این عفونت و التهاب در این دوران به راحتی منتقل می شود.

 

نزدیکی و شدت خونریزی

 هنگامی که زن و شوهر در دوران عادت ماهیانه رابطه جنسی برقرار می کنند، خونریزی شدید تر می شود چون با ارگاسم های زن، انقباضات رحمی بیشتر و دیواره ها سریعتر فرو می ریزند در نتیجه خونریزی شدید شده و عادت ماهیانه زودتر از مدت طبیعی خود تمام می شود.

 اگر این حالت ادامه دار باشد، قاعدگی های زن با خونریزی های شدید و دوران کوتاه همراه شده و هنگامی که سن او بالا برود و نزدیک به دوران یائسگی شود ممکن است مجبور به عمل هیسترکتومی یا همان برداشتن رحم شود. طبق آمار رسمی و تحقیقات انجام شده، افرادی که در دوران قاعدگی رابطه جنسی ندارند، کمتر مجبور به عمل هیسترکتومی یا همان درآوردن رحم می شوند.

در مقابل نکات بالا باید بگوییم تحقیقات انجام شده نشان دادند که ارگاسم و حالات جنسی در دوران عادت ماهیانه می تواند دردهای رحمی را تسکین دهد و راحت تر می توان دوران عادت ماهیانه را سپری کرد.

رابطه جنسی دهانی در این دوران

عده‌ای از زوجین هنگامی که با محدودیت رابطه جنسی در این دوران مواجه می‌شوند، اقدام به برقراری آن از راه‌های دیگر می کنند مانند رابطه جنسی دهانی. این رابطه از نظر عادت ماهیانه منعی ایجاد نمی کند ولی از نظر بهداشتی و انتقال عوامل بیماری توصیه نمی گردد.

 احتمال بارداری در این زمان

 باید گفت اگر زن در دوران عادت ماهیانه و ریزش دیواره های رحمی قرار داشته باشد، نمی تواند باردار شود. در نتیجه می توانید در این دوران از قرص های ضد بارداری و کاندوم استفاده نکنید و تقریباً احتمال بارداری به صفر می رسد.

رابطه جنسی در این دوران چگونه باشد؟

با توجه به مسائلی که عنوان شد به این نتیجه می‌رسیم که بهتر است رابطه جنسی در این دوران به علت سلامت زن و مرد صورت نگیرد. برای رسیدن به ارضای جنسی بهتر است دنبال راههای دیگری بود. شاید بتوان این دوران را به دوران نامزدی تشبیه کرد با این تفاوت که در دوران نامزدی هنوز طعم رابطه جنسی چشیده نشده ولی در دوران قاعدگی قبلا این رابطه برقرار شده و حالا مانعی برای انجام آن پیش روی زن و شوهر قرار گرفته است.

 می توان رابطه جنسی این دوران را بدون دخول انجام داد. مرد می تواند برای رسیدن به ارضای جنسی از اندام زن استفاده کند و همینطور زن را با نوازش کردن اندام تناسلی او به ارگاسم برساند تا هم بتوانند لذت رابطه را داشته باشند و هم به سلامتشان صدمه ای وارد نشود

نکته: در این دوران زنان بسیار حساس می شوند و بهتر است به آنها توجه زیادی شود نه اینکه به بهانه ی منع رابطه جنسی از آنها دوری شود. آنها را مورد نوازش قرار دهید، برایشان هدیه های کوچک خریده و حتی نامه عاشقانه بنویسید و به هر طریقی که می توانید عشق خود را به آنها نشان دهید. او را نوازش کرده و به ارگاسم برسانید و به او بفهمانید که حتی بدون برقراری کامل رابطه جنسی هم به همان اندازه برای شما مهم و عزیز و دوست داشتنی است.

 زن و شوهرهایی که آگاهی جنسی کاملی ندارند ممکن است در این دوران سرد شده و از هم دوری کنند و حتی شاید باعث خیانت شود. بهتر است آگاهی های خود را در این زمینه بالا ببریم و به راه های زیادی برای رسیدن به آرامش و ارضا بدون دخول برسیم.

 

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری
های
۱۳۹۹-۰۳-۱۲
پاسخ
0
0
پاسخ
موضوعات بسیار خوب بود