منو
تلگرام
|
اینستاگرام
مجله پزشکی
در میان بیش از هزاران مقاله پزشکی جستجو کنید
شبکه های اجتماعی
با عضویت در شبکه های اجتماعی ما از آخرین اخبار و اطلاعات حوزه‌ی سلامت با خبر باشید و سوالات خود را از کارشناسان و متخصصان مجله پزشکی بپرسید
زندگی سالم و شاد با مجله پزشکی
در میان بیش از 10+ هزار مقاله پزشکی جستجو کنید و مشکلات پزشکی خود را با پزشکان و متخصصان مطرح کنید
جستوجوی هوشمند مراکز درمانی و پزشکی
از میان بیش از ده هزار مرکز ثبت شده برای اولین بار در کشور
مکمل های جنسی مردانه
مکمل های جنسی مردانه

مکمل های جنسی مردانه

تاریخ انتشار:
۱۳۹۸-۱۱-۲۸
زمان مورد نیاز:
7 دقیقه
آخرین بروزرسانی:
۱۳۹۸-۱۲-۰۸
در این مقاله میخوانید:

امروزه داروهای زیادی به عنوان مکمل های جنسی مردانه در بازار موجود است. ما در این مقاله می خواهیم چند نوع تایید شده از این مکمل‌ها را معرفی کنیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد مکمل های جنسی مردانه آگاهی پیدا کنید.

 آیا مکمل های جنسی موثرند؟

امروزه شاهدید تعداد زیادی از آقایان برای مشکلات جنسی مخصوصاً اختلال نعوظ، به پزشک مراجعه می کنند و دنبال درمانی برای این مشکل بزرگ هستند. اختلال نعوظ دلایل بسیار زیادی دارد که بعضی از آنها عبارتند از:

  • بیماریهایی چون دیابت

  •  مصرف داروهای فشار خون

  • مشکلات زیاد زندگی

  • افسردگی

اصولاً وقتی پزشک می‌خواهد دارویی برای بیماری هایی چون فشار خون و دیابت تجویز کند، بیمار همیشه نگران اختلال نعوظ است و دنبال داروهای جایگزینی که این مشکل را بهوجود نیاورند، می گردد.

 داروی بدون عوارض جنسی

 پزشک شما در مقابل ترس از اختلالات جنسی توصیه هایی در مورد کاهش وزن، رژیم غذایی مناسب، حرکتهای ورزشی و افکار مثبت و خوش بینانه را دارد اما اگر می خواهید در کنار این موارد مکمل ها را هم استفاده کنید، بهتر است زیر نظر پزشک متخصص دست به اینکار بزنید تا با خوردن آنها دچار مشکل بیشتری نشوید.

ال آرژنین

یکی از مکمل هایی که بسیار مورد توجه است و استفاده زیادی می شود، ال آرژنین است. ال آرژنین یک اسید آمینه است که در ساختار پروتئین ها وجود دارد و بعد از استفاده داخل بدن به نیتریک اکساید تبدیل می شود. در طی یک تحقیق گسترده محققان دریافتند که حدود یک سوم مردانی که روزانه ال آرژنین استفاده می کردند، بهبود نعوظ داشتند. زمان مصرف این مکمل در تحقیق، شش هفته بود.

گاهی اگر در گردش خون آلت تناسلی مشکل ایجاد شود، باعث اختلال نعوظ می شود. همان طور که گفتیم آرژنین به نیتریک اکساید تبدیل شده و نیتریک اکساید باعث گشاد شدن رگهای خونی می شود. پس اگر مشکل در گردش خون باشد، ال آرژنین می تواند بهترین گزینه در میان مکمل ها باشد. در مورد ال آرژنین عوارض‌جانبی چون آروغ زدن های مداوم، اسهال، درد شکم و نفخ گزارش شده است.

نکته: افرادی که دچار آسم هستند ممکن است واکنش های حساسیت زایی به این مکمل نشان دهند.

پروپیونیل ال کارنیتین

یکی دیگر از مکمل های جنسی، پروپیونیل ال کارنیتین است. این مکمل اسید آمینه ای را دارد که برای سوخت و ساز در بدن مردان بسیار مفید است. مصرف این مکمل در مردانی که مبتلا به بیماری دیابت هستند، همراه با ویاگرا که برای اختلال نعوظشان تجویز شده است، بسیار ترکیب خوبی را ایجاد می کند.

در بیماران دیابتی اصولاً داروی سیلدنافیل یا ویاگرا برای مشکلات جنسی، تجویز می شود. یک تحقیق گسترده ای انجام شد که محققان بر طبق نتایج دریافتند، مردان دیابتی که در این تحقیق حداقل ۱۰ بار سیلدنافیل را مصرف کرده بودند و مشکل اختلال نعوظ شان برطرف نشده بود، با اضافه کردن دو گرم پروپیونیل آل کارنیتین توانستند جواب بسیار خوبی را دریافت کنند. کارنیتین باعث بهبود جریان خون می شود.

عده‌ای از مردان دچار کج شدن آلت هنگام نعوظ می شوند که آن را پیرونی می نامند. پروپیونیل ال کارنیتین در این افراد هم اثر مثبتی داشته درد را کم و پیشرفت بیماری را کند می کند. عوارض جانبی پروپیونیل ال کارنیتین را استفراغ، تهوع، درد در ناحیه قفسه سینه و بدبو شدن ادرار و عرق گزارش کرده اند.

نیاسین

مکملی است که طرفداران زیادی را دارد. نیاسین می‌تواند یک ویتامین گروه B را در بدن افزایش دهد. تحقیقی بر روی مردانی انجام شد که سطح کلسترول خونشان بالا بوده و اختلال نعوظ متوسط تا شدید داشتند. مصرف حدود ۱۰۰۰ میلی گرم مکمل نیاسین در حدود سه ماه، باعث شد که مشکلات جنسی آنها بسیار کمتر شود.

 نکته: دوزهای بالای مکمل نیاسین این امکان را دارد که به کبد شما آسیب وارد کند و مشکلاتی مانند فشار خون، مشکلات قلبی و ادراری را به وجود آورد.

اس ادنوزیل متیونین

افسردگی می تواند کل زندگی شما را بر هم بریزد و در زمینه کاری و ارتباطات زناشویی خود دچار مشکل شوید. درمان افسردگی همراه با حرکت فیزیکی و ورزشی می تواند به شما کمک کند تا شرایط را به سمت بهتر شدن پیش ببرید اما گاهی خود داروهای افسردگی می توانند اختلال نعوظ ایجاد کنند. مکمل اس ادنوزیل متیونین در این جور مواقع می تواند کمک موثری بکند. این مکمل یک داروی ضد افسردگی شناخته می شود که عوارض جانبی جنسی هم ندارد. همچنین می‌تواند اثر سوء داروهای ضد افسردگی را بر روی توانایی جنسی، کم کند.

نکته: تاکید زیاد کارشناسان بر این است که این مکمل بدون تجویز و نظارت پزشک متخصص همراه با داروهای ضد افسردگی استفاده نگردد.

 عوارض داروی اس ادنوزیل متیونین: استفاده زیاد و در دوز بالای این مکمل ممکن است عوارضی چون سرگیجه، بی خوابی و سردرد ایجاد کند.

 مکمل یوهمبین

مکمل یوهمبین هم در بین مردان استفاده می شود. یوهمبین یک مکمل گیاهی است و از برگهای درختی در آفریقای مرکزی تهیه می شود و سال‌های زیادی ناشناخته مانده بود. این مکمل اثر بسیار خوبی دارد اما با بیشتر داروها تداخل دارویی ایجاد می کند. به هیچ وجه نمی توان آن را سرخود و بدون نظارت پزشک استفاده کرد. ممکن است عوارضی چون اصطراب، فشار خون بالا، تپش قلب، سرگیجه و سردرد دهد. افرادی که مشکلات روانپزشکی دارند این دارو را نمی توانند مصرف کنند.

 

این مقاله را پسندیدید؟
نویسنده:
مجله پزشکی
ایم مقاله را پسندیدید؟
اشتراک‌گذاری
tyho tyhost
۱۳۹۸-۱۲-۲۳
پاسخ
0
0
پاسخ
سلام ودرود، عرض شود این داروها برای آندسته از بیماران که بدنبال جراحی لگن و رکتوم کورکتال انجام آمده‌اند ونعوظی ندارن هیچ اثری ندارد، لطفا" برای این دسته از بیماران چه درمانی جود دارد؟